Ugunsdzēsības signalizācija ziņo par plūdiem

Otrdienas rītā sirēnas skaņas pieskandināja Gulbenes centru. Izrādās - tā bija ugunsdzēsības signalizācija biroja ēkā Ozolu ielā. Par to pulksten 9.04 uzzināja arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Notikuma vietā ieradās brigāde.
Dzirkstele" novēroja, ka no ēkas aumaļām plūda karstais ūdens, kas veidoja straumi un peļķi ar garaiņiem. Glābēji pārbaudīja visas durvis un logus, kas bija cieši noslēgti, priekšā bija arī žalūzijas, uzlauzt ēku vīri nebija tiesīgi. Ēkas tuvumā uzturējās un notiekošo vēroja arī apsardzes firmas "Pentano" vīri. No viņu savstarpējām sarunām bija noprotams, ka, visticamāk, ēkā ir plīsušas caurules otrajā stāvā un karstā ūdens plūdi raduši ceļu uz pirmo stāvu un tālāk pa spraugām - ārā no mājas.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis sacīja, ka notikuma vietā glābēji konstatējuši - degšanas nav, signalizācija ieslēgusies no tvaikiem karstā ūdens noplūdes laikā. Līdz ar to turpmāk viņi problēmas risināšanā vairs neiesaistījās, jo, kā norāda V.Griķis, ēkas īpašnieks pienākums pašam tālāk meklēt komunālo dienestu palīdzību.
Ēkā, kur otrdien novēroti plūdi, ir biroju telpas. Senāk te atradās bankas filiāle. Tagad kādu laiku šajā namā nav novērota nekāda darbība vai rosīšanās. Telpu īpašnieki ir Rīgā, tāpēc arī avārijas situācijā bija problemātiski operatīvi novērst bojājumu, kaut telpu apsardzē tiek izmantoti "Pentano" pakalpojumi. Tikai pēcpusdienā, kad ieradās īpašnieka pārstāvis, bija iespēja atslēgt telpas. Izrādījās, ka ir plīsis radiators. Avāriju sāka novērst un darbi turpinājās vēl vakar. Telpas esot apdrošinātas, tāpēc zaudējumus izdosies apmaksāt.
SIA "Gulbenes nami" inženiere Zinaīda Škendere "Dzirkstelei" stāsta firma neiesaistījās konkrētās situācijas risināšanā, jo netika saukta palīgā. Z.Šķendere stāsta, ka lūgt "Gulbenes namu" palīdzību ir vienkārši, piezvanot avārijas dienesta tālrunim 64473474. Nereti gadoties, ka avārija notikusi telpās, kuru īpašnieka nav uz vietas. Piemēram, bieži vien tā gadās dzīvokļos, kuru saimnieki atrodas ārzemēs.
"Tādā gadījumā vispirms tiek novērsta avārija, atslēdzot ūdens padevi, tālāk tiek meklēta atslēga iekļūšanai telpās. Parasti jau atslēga tomēr ir atstāta kādam radiniekam. Privātīpašuma uzlaušana notiek ļoti retos gadījumos, klāt pieaicinot policiju. Labāk būtu, ja šāda nepieciešamība nerastos nekad," stāsta Z.Šķendere.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"