Dzirkstele.lv ARHĪVS

Var pieslēgties jaunizbūvētajam tīklam

Malda Ilgaža

2009. gada 4. decembris 08:00

1301
Var pieslēgties jaunizbūvētajam tīklam

Par nepieslēgšanos nevienu nesodīs, bet sods draud par patvaļīgu rīcību
15 Gulbenes pilsētas ielu privāto māju īpašnieki kopš 10.novembra jau var pieslēgties jaunizbūvētajam pilsētas centrālajam ūdensapgādes un kanalizācijas tīklam, lai veiktu testēšanas darbus.

Pieslēgties var privāto māju īpašnieki un uzņēmumi, kas atrodas Stacijas ielā, Dārza ielā, Ausekļa ielā, Alkšņu ielā, Zvaigžņu ielā, Pļavu ielā, Miera ielā, Brīvības ielas posmā no Baložu ielas līdz Zvaigžņu ielai, Kļavu ielā, Ozolu ielā, Vidus ielā posmā no Kļavu ielas līdz O.Kalpaka ielai, Vidus ielas posmā no Bērzu ielas līdz Dzirnavu ielai, Dzirnavu ielā, Raiņa ielā un Brīvības ielas posmā no Rēzeknes ielas līdz Dzirnavu ielai. Viss sākas ar iesniegumu

Gulbenes novada domes tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons skaidro, lai pieslēgtu mājas centrālajam ūdensapgādes un kanalizācijas tīklam, vispirms ir jāsakārto nepieciešamā dokumentācija.

"Cilvēkam, kurš ir ieinteresēts pieslēgt mājokli ūdensvadam vai kanalizācijai, vispirms ir jādodas uz SIA "Alba" un jāraksta iesniegums par tehnisko noteikumu izsniegšanu. Par to saņemšanu ir jāmaksā apmēram 15 lati," stāsta A.Pētersons.

Pēc tehnisko noteikumu saņemšanas ir vajadzīgs speciālists vai uzņēmums, kurš izstrādā tehnisko shēmu, lai varētu pieslēgties. Šim speciālistam ir jābūt sertificētam. Gulbenē sertificēta speciālista pakalpojumus piedāvā SIA "Alba", kā arī šādi speciālisti ir Madonā, Alūksnē, Jēkabpilī un Valmierā. A.Pētersons ir apzinājis visus šos speciālistus.

"Ja cilvēku neapmierina "Albas" piedāvājums, viņš var izvēlēties citu speciālistu," stāsta A.Pētersons.

Cilvēki var vērsties pie viņa, lai rastu iespēju sazināties ar citu pilsētu sertificētajiem speciālistiem.

Lai izstrādātu tehnisko shēmu, bez tehniskajiem noteikumiem, vēl ir nepieciešami citi dokumenti, piemēram, zemes un ēku piederību apliecinoši dokumenti, zemes gabala plāna kopija, kā arī ēkas inventarizācijas lietas 1.stāva kopija.

"Ar tehnisko shēmu cilvēks dodas uz būvvaldi, kas izsniegs lēmumu par plānotās izbūves saskaņošanu. Apstiprinātā būvvaldes nodeva ir 10 lati," stāsta A.Pētersons. Kopumā aptuvenā summa, ko nāksies izdot, lai sakārtotu nepieciešamos dokumentus, svārstās robežās no 100 līdz 120 latiem.

Kā būvēt - izvēlas pats

To, kas izbūvēs pievadu no mājas līdz pieslēgšanās vietai, cilvēks var izvēlēties. Tā var būt SIA "Alba", SIA "Rubate" vai cita firma.

"Teorētiski atbilstoši tehniskajiem noteikumiem cilvēks privātmājas robežās pievadu var izbūvēt arī paša spēkiem, bet tajā brīdī, kad notiek pieslēgšanās centrālajam tīklam, obligāti ir jābūt klāt speciālistam, konkrētajā gadījumā SIA "Alba" pārstāvim, kurš būs atbildīgs par to, ka pieslēgums veikts pareizi, pārliecināsies, kā sistēma darbojas, ko rāda skaitītājs un tamlīdzīgi. Protams, jānoslēdz arī līgums par ūdensvada un kanalizācijas tīklu pakalpojumu saņemšanu," skaidro A.Pētersons.

Izcenojums par pievada ierīkošanu katrai mājai var būt atšķirīgs. To nosaka attālums no mājas līdz pieslēgšanās vietai, materiāli, kādus cilvēks izmanto, piemēram, caurules, krāni un tamlīdzīgi, kā arī tas, kā tiek rakta tranšeja.

"Viss ir norādīts tehniskajos noteikumos, bet sadārdzinājumu var radīt materiāli. Par pievada izbūvi jāmaksā mājas īpašniekam," piebilst A.Pētersons.

Šobrīd projekta ideja ir rast iespēju pieslēgties, tāpēc šobrīd to māju saimniekus, kuri nebūs pieslēgušies, ar varu nespiedīs to darīt, kā arī par nepieslēgšanos nesodīs.

"Toties, ja pieslēgšanās pilsētas komunikācijām būs bijusi patvaļīga, no soda neizbēgt," brīdina A.Pētersons.