Vai skolotāji saņems algas pilnā apmērā?
Liāna Jansone: "Mēs esam tauta, kas māk atrast variantus, lai saspiestu muguras kā pingvīni vai varbūt kā aitas un izdomāt, ko darīt tālāk."
Publiskajā telpā izskanēja informācija, ka šāgada pirmajos mēnešos pedagogi varētu saņemt mazāku atalgojumu, jo Izglītības un zinātnes ministrijas pārskaitītā nauda pedagogu algām ir mazāka, nekā nepieciešams.
Gulbenes rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītāja Liāna Jansone norāda, ka mūsu rajonam pārskaitītā nauda veidoja 81 procentu no nepieciešamās summas.
Līdzekļi mazākā apmērā pārskaitīti saistībā ar Ministru kabineta 29.decembra rīkojumu, kas ministrijām gada pirmajā ceturksnī liedz tērēt vairāk par 21 procentu no gada kopējās summas. Plānots, ka otrā ceturkšņa maksājumam vajadzētu kompensēt iztrūkumu pirmajā maksājumā.
Mēģinās vienoties
"Es šobrīd ceru, ka tomēr šie 20 procenti pamatalgām atradīsies. Valdībai nav nekāda juridiskā pamatojuma tās nemaksāt. Ministru kabineta rīkojums, manuprāt, nav stiprāks par juridiskiem likumiem mūsu valstī," vērtē L.Jansone.
Viņa spriež, ka valdība cenšas ekonomēt uz cilvēku rēķina.
"Mēs diemžēl arī esam tauta, kas māk atrast variantus, lai saspiestu muguras kā pingvīni vai varbūt kā aitas un izdomātu, ko darīt tālāk."
Ja valdība neko nemainīs, tad izglītības pārvaldēm nekas cits neatliks, kā mēģināt vienoties ar pedagogiem.
"Mums būs jāslēdz vienošanās ar pedagogiem par to, ka pirmā ceturkšņa mēnešos viņi saņems 81 procentu no algas. Ja pedagogi labprātīgi tam nepiekritīs, viņiem nāksies doties prom no darba," saka L.Jansone.
Vai ir garantija, ka otrajā ceturksnī iztrūkums tiks kompensēts? "Domāju, ka nav. Vienīgā garantija ir mūsu pašu valdība," atzīst pārvaldes vadītāja.
Notikumi rit pārāk strauji
Skolotājos šis rīkojums ir izsaucis sašutumu, jo visus māc neziņa, kā turpmāk plānot savus līdzekļus, jo ir jāmaksā kredīti, jāskolo bērni, jāveic dažādi maksājumi.
"Mēs šobrīd tikai lasām dažādus rīkojumus. Pašreiz visi vēl cer, ka tā nenotiks. Mēs vēl nespējam apjēgt to, kas notiek. It kā mūs aizstāv Darba likums, taču viss notiek tik strauji, ka nevaram atgūties un aizstāvēt savas tiesības," vērtē Stāķu pamatskolas direktore Diāna Šķēla.
Gulbenes rajona Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības arodorganizācijas priekšsēdētāja Rasma Vanaga saka, ka daudzi jautājumi šobrīd nav izskaidrojami, kā valdība tā var rīkoties pret cilvēkiem.
"Mūsu rajons gatavo vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram un Ministru prezidentam Ivaram Godmanim, kurā lūgs skaidrot, kādā veidā, pazeminot algas un paaugstinot nodokļus, valsts var iziet no ekonomiskās krīzes un kādā veidā tiks izlietota aizņemtā nauda, varbūt arī tā nozudīs," saka R.Vanaga.
Kamēr tapa šis materiāls, piektdienas pēcpusdienā uzzinājām, ka Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe ir mutiski vienojusies ar Ministru prezidentu, ka šāgada pirmajos mēnešos algas pedagogiem tomēr tiks izmaksātas pilnā apmērā.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"