Cena medikamentiem apdraud mājdzīvnieku veselību
Zemniekiem vairāk būs jāmaksā par veterinārajiem medikamentiem un veterinārārsta pakalpojumiem
Ar šo gadu pievienotās vērtības nodoklis no 5 līdz 21 procentam paaugstināts arī veterinārajām zālēm.
Veterinārajiem medikamentiem salīdzinājumā ar zālēm, kas domātas cilvēku veselības uzlabošanai, piemērota nevis pazeminātā 10, bet 21 procenta likme. Latvijas Veterinārārstu biedrība uzskata, ka palielinātā nodokļa likme šiem medikamentiem noteikta sasteigti un nepārdomāti. Izmantojot neatļautus ārstēšanās līdzekļus veterinārmedicīnā, atliekvielas, kas uzkrājas gaļā un tās produktos, ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt cilvēku veselību. Nevarēs uzņemties atbildību
Veterinārārsti nevarēs uzņemties atbildību par dzīvnieku gaļu, jo viņi nevarēs būt pārliecināti, vai saimnieki dzīvniekus nav ārstējuši ar neatļautiem medikamentiem. Neviens nav noskaidrojis arī to, kādas atliekvielas no cilvēkiem paredzētajiem medikamentiem saglabājas dzīvnieku organismā.
"Mūsu veterinārajās aptiekās neatļautus veterināros medikamentus iegādāties nevar. Atliekvielas dzīvnieku produktos tiek pētītas pēc antibiotiku lietošanas, bet arī tās nav iespējams nopirkt bez veterinārārsta izrakstītas receptes. Pat tad, ja, piemēram, leomicetīnu vai kādu citu antibiotiku pērk cilvēkiem domātajās aptiekās, ir nepieciešama recepte. Šogad palielināsies ne tikai medikamentu cena, bet dārgāki kļūs arī veterinārārstu pakalpojumu, tāpēc mani vairāk uztrauc tas, vai dzīvnieku īpašnieki laikus meklēs veterinārārsta palīdzību. Baidos, ka dzīvnieki tiks vairāk badināti, jo saimnieki nevarēs nopirkt pietiekami daudz lopbarības," saka Pārtikas un veterinārā dienesta Gulbenes pārvaldes vecākā inspektore Ilze Pāpe.
Atļaus nomirt
Dzīvnieku īpašnieki, nespējot samaksāt par dārgajām veterinārajām zālēm, iespējams, arvien biežāk izvēlēsies dzīvniekus nevis ārstēt, bet iemidzināt. Arī cilvēkiem domātās zāles dzīvnieku ārstēšanai var izmantot tikai ļoti retos gadījumos.
"Pagaidām aptiekas apmeklētāji vēl nesūdzas par dārgajiem medikamentiem, bet mēnesis tikko vēl ir sācies. Pieļauju, ka bezizejas gadījumā lopu, piemēram, cūku vai teļu tiešām nokaus, bet mazajiem dzīvniekiem līdzekļus ārstēšanai atradīs. Iespējams, ka dažkārt izmantos arī cilvēkiem domātās zāles, bet nav pieļaujams, ka tās dzīvnieku ārstēšanai lieto regulāri," saka veterinārās aptiekas "Pie Ilzes" veterinārārsta palīdze Inita Sarmule.
Tiek galā paši
Beļavas pagasta zemniece Ligita Dortāne, kura aprūpē prāvu slaucamo govju ganāmpulku, bilst, ka nepieciešamības gadījumā nāksies iegādāties arī dārgos veterināros medikamentus, nekas cits neatliks.
"Ne tikai es pati, bet arī daudzi citi ganāmpulku īpašnieki ir kļuvuši gandrīz par veterinārārstiem, lai taupītu naudu. Pati vakcinēju govis un veicu vēl citas funkcijas. Tikai tad, ja dzīvnieka saslimšana ir nopietna, aicinu talkā veterinārārstu," stāsta L.Dortāne
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"