Dzirkstele.lv ARHĪVS

Gulbenes domē prēmiju nav

Diāna Odumiņa

2008. gada 9. novembris 08:00

1056
Gulbenes domē prēmiju nav

Telefonsarunu un degvielas patēriņa limiti nav pārskatīti
Arī Gulbenes pilsētas domē gatavojas stingrāk pievilkt jostu, dzīvojot taupības režīmā. Tomēr pagaidām darbinieki to izjūt tikai vienā aspektā - vairs nav nekādu prēmiju vai piemaksu pie algas nevienam domes darbiniekam.

Gulbenes pilsētas domes galvenā speciāliste ārējo sakaru jautājumos Santa Kundrate "Dzirksteli" informē, ka tā tas domē ir jau visu šo gadu un arī nākamgad prēmijas darbiniekiem netiek plānotas.

 

"Var jau nogriezt domes darbiniekiem arī atalgojumu, bet, ja gribam kvalitāti, cilvēkam ir jāmaksā. Šodien no tā nevajag kautrēties. Mēs esam pieraduši - visiem vienādi. Katram "sto rubļei" (no krievu val. - simts rubļu), bet aizmugurē stāv pieci ar lāpstām "čtobi pereģelovaķ" (no krievu val. - lai pārstrādātu). Beigušies tie laiki. Katrs cilvēks, kas jūt, ka viņa smadzenes ir ko vērtas, prasa par to arī samaksāt," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.

 

Par pārtērēto maksā darbinieki

"Stingri tiek sekots mobilo telefonsarunu limitiem, un to pārkāpšanas gadījumā jāsamaksā kasē starpība. Pati izbaudīju," stāsta S.Kundrate.

 

Gulbenes pilsētas domes galvenā speciāliste ekonomiskajos jautājumos Daiga Krēsliņa "Dzirkstelei" stāsta, ka mobilajām telefonsarunām domes darbiniekiem ir noteikti atšķirīgi limiti katram - no 5 līdz 20 latiem mēnesī. Par 20 latiem limits lielāks noteikts nav nevienam. Lai limits nebūtu pārkāpts, to katru mēnesi kontrolē domes grāmatvedība.

 

"Gadās, ka pārtērē. Piemēram, kad domes darbinieki dodas komandējumos uz Krieviju. Lai arī tās varbūt nemaz nav personiskās sarunas, vienalga domes darbinieki tad bez pretenzijām no sava maka maksā pārtērēto summu par telefonsarunām no darba telefona. Neviens sūdzējies nav un nesaka, ka jāpalielina limits. Iztiek ar to, kas ir," saka D.Krēsliņa.

 

Gulbenes pilsētas domes šoferis Juris Aleksāns "Dzirkstelei" stāsta, ka ir ierobežojumi arī darba automašīnu lietošanā.

 

"Visas domes automašīnas tiek nomātas. Tās ir divas - 2008.gada izlaiduma "Volkswagen" un 2005.gada izlaiduma "Toyota". Nomas līgums paredz noteiktus limitus. Par katra auto nomu mēnesī jāmaksā 200 lati. Tie ir nepilni 6 līdz 7 lati diennaktī. Mēnesī nedrīkst viena automašīna pārsniegt 2400 nobraukto kilometru skaitu. Atkarībā no nobrauktajiem kilometriem ir paredzēta auto tehniskā apkope, ko arī nodrošina firma, kas mums nomā automašīnas. Dome pati pērk tikai degvielu," stāsta J.Aleksāns.

 

Rīgas ierēdņi nebrauks uz laukiem

"Es izmantoju arī tos tehniskos līdzekļus, kas man paredzēti kā Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājam. Arī tur ir limiti. Izplānot tēriņus ir grūti, jo nepārtraukti ir jābūt uz riteņiem. Ja sēstos vilcienā un brauktu, varētu arī nosnausties. Bet tad nav iespējams paspēt izdarīt visu, kā plānots. Jābrauc ar dienesta automašīnu. Un tad tie nobrauktie kilometri skriešus skrien uz priekšu," saka N.Stepanovs.

 

Viņš bilst, ka pašvaldībai ir arī citas iespējas ekonomēt. Tajā skaitā, nosakot ierobežojumus komandējumu apmaksai. Taču skaidrs ir viens: ministrijas savus tēriņus samazina, tātad turienes ierēdņi nebrauks uz laukiem.

 

"Mums jābrauc pie viņiem!" saka N.Stepanovs.