Sākas gripas uzraudzības sezona
Sabiedrības veselības aģentūra ir uzsākusi ikgadējo akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringu. Pagājušajā nedēļā apkopotie dati liecina, ka gripas gadījumi valstī nav reģistrēti, savukārt vidējā saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām jeb saaukstēšanās slimībām ir 1117 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.
"Kaut arī ar gripu iedzīvotāji šobrīd vēl neslimo, tomēr jāatceras, ka gripai un saaukstēšanās slimībām ir līdzīgi simptomi, bet tās izraisa dažādi vīrusi. Kopumā vērtējot, gripa ir smagāka nekā citas elpceļu infekcijas un tādi simptomi kā drudzis, locītavu sāpes, nogurums un sauss klepus ir izplatītāki un intensīvāki. Saaukstēšanās, atšķirībā no gripas, parasti neizraisa nopietnas veselības problēmas, piemēram, pneimoniju. Tā kā gripai un citām saaukstēšanās slimībām ir līdzīgi simptomi, tās ir grūti atšķirt, balstoties tikai uz simptomiem, tādēļ, lai noteiktu saslimšanas iemeslu un turpmāko ārstēšanu, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta," stāsta SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Sprūde-Nesenberga.
SVA speciālisti atgādina, ka pašreiz ir piemērotākais laiks, lai vakcinētos pret gripu. No saslimšanas ar gripu un citām augšējo elpceļu infekcijām pasargā:
* regulāra telpu vēdināšana, izvairoties no caurvēja;
* ģērbšanās atbilstoši laika apstākļiem;
* regulāra roku mazgāšana, īpaši tad, ja ir bijusi saskare ar slimiem cilvēkiem.
"Tāpat arī ieteicams pēc iespējas vairāk uzturā lietot šķidrumu - zāļu tējas, svaigas augļu un dārzeņu sulas, lietot uzturā skābpiena produktus (kefīru, paniņas, biezpienu), jo tie satur mikroorganismus, kas stimulē cilvēka imūnsistēmu, kā arī iekļaut ēdienkartē pēc iespējas vairāk produktu, kas satur fitokomponentus (bioķīmiskus savienojumus, kas palīdz organismam cīnīties ar vīrusiem un saglabāt veselību) - svaigus kāpostus, ķiplokus, lociņus, citrusaugļus, dzērvenes, medu un citu," atgādina E.Sprūde-Nesenberga.
SVA vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste norāda, ka šajā gadā gripas monitorings aptver 219`898 jeb 9,8% procentus Latvijas iedzīvotāju. Lai monitoringa rezultātus uzskatītu par reprezentabliem, monitoringā jāpiedalās vismaz 5 procentiem Latvijas iedzīvotāju. Monitoringam datus sniedz 131 ģimenes ārsts, 29 ārstniecības iestādes, kā arī 68 pirmsskolas izglītības iestādes un 63 skolas.
"Lai prognozētu gripas izplatību un epidēmijas sākumu, Sabiedrības veselības aģentūra gripas un akūtu augšējo elpceļu monitoringu (AAEI) veic katru gadu no oktobra līdz pat maija vidum, ar minēto informāciju nodrošinot gan Latvijas, gan Eiropas veselības aprūpes speciālistus un informācijas tīklus," uzsver E.Sprūde-Nesenberga.
SVA veiktā monitoringa mērķis ir laikus noteikt kārtējās gripas epidēmijas sākumu, lai veselības aprūpes un citas institūcijas laicīgi uzsāktu realizēt pasākumus gripas ietekmes mazināšanai uz iedzīvotāju veselību un ekonomiku - vakcināciju, pretgripas preparātu lietošanu, izglītošanas un higiēnas pasākumus, kā arī masu pasākumu ierobežošanu.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"