Dzirkstele.lv ARHĪVS

Pirmklasniekiem būs darbmācības stundas “Sagšas” studijā

Diāna Odumiņa

2008. gada 27. augusts 11:00

2978
Pirmklasniekiem būs darbmācības stundas “Sagšas” studijā

Gulbenē vasaras brīvlaikā 235 bērni piedalījušies stilizētas Lielvārdes jostas rakstu zīmju veidošanā, izdomājot un zīmējot šai jostai savus ornamentus.

Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" vadītāja Biruta Akmentiņa "Dzirksteli" informē, ka šādas garumgarās papīra jostas veidošana ir daļa no aktivitātēm Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstītajā projektā.


Pirms Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem "Sagša" vietējā Gulbenes muzejā bija sarīkojusi atraktīvu savu darbu izstādi. Lai mudinātu bērnus un jauniešus interesēties par rokdarbiem, studija par Kultūrkapitāla fonda piešķirtajiem 1000 latiem iegādājās datoru, printeri un piedāvāja bērniem muzejā strādāt datorprogrammā, ar kuras palīdzību ātri var realizēt savas idejas par ornamentiem. Kad skice gatava, katrs autors savu ornamentu ar līmpapīru palīdzību iezīmēja vienā laukumiņā uz aptuveni 25 centimetrus platas papīra jostas.
Pēc izstādes slēgšanas muzejā "Sagša" piedāvāja bērniem un jauniešiem turpināt zīmēt ornamentus stilizētajā Lielvārdes jostā Gulbenes Pilsētas svētkos rīkoptajā Amatnieku dienā.


B.Akmentiņa klāsta, ka nav izmērījusi, cik metrus garš ir šis Gulbenes bērnu kopdarbs - Lielvārdes josta no papīra. Tā stāv sarullēta "Sagšas" telpās Gulbenes kultūras centrā un ir Tautas lietišķās mākslas studijas ideju banka.


"Tāds bija mūsu mērķis - veco meistaru prasme un jaunās paaudzes idejas, pozitīvā enerģija. Vēlamies turpināt šādu darbošanos un sabiedrisko attiecību veidošanu. Tāpēc ar 1.septembri par mūsu studijas regulāriem apmeklētājiem kļūs Gulbenes 2.vidusskolas pirmklasnieki, kas šurp nāks savās darbmācības stundās. Turklāt 8. un 9.oktobrī "Sagšas" telpās rīkosim atvērto durvju dienas no pulksten 10.00 līdz 18.00. Visi interesenti te varēs nākt un mūsu darbošanos vērot, jautāt un saņemt atbildes," stāsta B.Akmentiņa.


"Sagšas" pirmsākumi ir 1952.gadā, bet Tautas studijas nosaukums - kopš 1957.gada. Pašlaik studijā ir 26 dalībnieki.