Papildinās likumu par valsts kompensāciju cietušajiem
Šodien Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts projekts grozījumiem likumā par valsts kompensāciju cietušajiem.
Likumprojektā noteikts, ka valsts kompensāciju varēs saņemt persona, pret kuru izdarīts noziedzīgs nodarījums un kura tā rezultātā ir inficēta ar cilvēka imūndeficīta vīrusu.
"Pašlaik par cietušo atzītai personai ir tiesības saņemt valsts kompensāciju gadījumos, ja ir iestājusies personas nāve vai nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi, vai aizskarta dzimumneaizskaramība. Tā kā cilvēka imūndeficīta vīruss, iekļūstot cilvēka organismā, sagrauj imūnsistēmu un mazina spējas pretoties slimību izraisītājiem, iegūstot šādu vīrusu noziedzīga nodarījuma rezultātā, cietušajam ir gan morālas ciešanas, gan nākotnē iespējamas fiziskas ciešanas un pat nāve. Tāpēc likumā nepieciešams ietvert normu, ka valsts kompensācija izmaksājama arī šādos gadījumos, uzskata likumprojekta autori," skaidro Tieslietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Vineta Sprugaine.
Tāpat izstrādātie grozījumi paredz cietušā tiesības uz valsts kompensāciju, neskatoties uz to, pret kādām interesēm noziedzīgais nodarījums ir bijis vērsts. "Šis precizējums ieviests, jo pašlaik likumā nav skaidri noteikts, vai kompensācija izmaksājama arī gadījumos, ja tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā radītās sekas iestājušās aiz neuzmanības. Tāpat tiks paredzēts, ka cietušajam ir tiesības saņemt kompensāciju, neatkarīgi no noziedzīga nodarījuma izdarītāja subjektīvās attieksmes pret nodarījuma sekām," piebilst sabiedrisko attiecību noadaļas vietniece.
No likuma paredzēts izslēgt normu, kas ļauj cietušajiem saņemt kompensāciju, ja noziedzīgs nodarījums vērsts pret satiksmes drošību, jo cietušajam ir tiesības saņemt atlīdzību saskaņā ar normatīvajiem aktiem par sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu, teikts likumprojekta anotācijā.
Lai cietušais pēc iespējas īsākā laikā varētu saņemt valsts kompensāciju, likumprojektā arī tiek konkretizēts informācijas apjoms, kas iekļaujams procesa virzītāja izziņā.
"Tāpat likumprojektā precizēta izmaksājamās valsts kompensācijas apmēra aprēķināšana. Pašlaik vienam vardarbīgā noziedzīgā nodarījumā cietušajam izmaksājamās valsts kompensācijas maksimālais apmērs ir Latvijā noteiktās 10 minimālās mēneša darba algas. Likums precizēts, nosakot, ka kompensācija aprēķināma, ņemot vērā valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru brīdī, kad persona atzīta par cietušo," stāsta V.Sprugaine.
Likumprojekts nodots saskaņošanai ministrijām, Ģenerālprokuratūrai, Nacionālajai trīspusējās sadarbības padomei, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei un Valsts kancelejai.
Likumprojekts vēl jāizskata valdībā un jāpieņem Saeimā.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"