Medniekiem ne tikai jāmedī ūdensputni, bet arī jārūpējas par tiem
Sestdien Latvijā sākās pīļu medību sezona. Arī mūsu rajona mednieki šajā dienā devās pīļu medībās.
Mednieku kluba "Ievugravas" mednieks Agris Libeks pīļu medībās pagājušās nedēļas nogalē devās pirmo reizi dzīvē. Agris stāsta, ka viņam izdevies nošaut trīs pīles, taču atrastas tika tikai divas.
"Pīļu medības ir ļoti interesantas. Visu laiku notiek aktīva darbība, ir jābūt labai reakcijai, nav nekādas mokošas sēdēšanas un odu barošanas," atzīst mednieks.
Jautāts, vai arī turpmāk dosies pīļu medībās, A.Libeks saka, ka pagaidām vēl nezina.
"Nav jau mums arī to pīļu tik daudz, patiesībā arī ūdenstilpju nav daudz. Var meklēt kaut kur pa grāvjiem, pie dīķiem, bet tad ir aktīvi un daudz jāstaigā un tam vajag laiku."
Jāmāk precīzi šaut
Mednieks Mundis Žviriņš sestdien nomedīja četras pīles.
"Ja ir brīvs brīdis un ir vēlēšanās, var doties pīļu medībās. Pirmajās dienās arī es, protams, vairāk dodos pīļu medībās, bet pēc tam, kad sākas arī citas medības, iznāk retāk. Jāatzīst, ka pīļu medības, tāpat kā arī jebkuras citas medības, ir diezgan dārgas. Mūsdienās visas medības ir vairāk kļuvušas nevis par gaļas iegūšanas veidu, bet gan par hobiju," saka M.Žviriņš.
Viņš medī Ozolkalnā (Anda Žviriņa individuālajā medību iecirknī).
"Mums ir vairāki nelieli dīķīši, uzpludinājumi. Tiesa, pirms gadiem trim četriem ūdensputnu bija nedaudz vairāk, taču arī pašiem medniekiem ir jārūpējas par tiem, jāierīko mākslīgās ligzdas, jo ir ļoti daudz plēsēju, piemēram, ūdeles, kas ļoti apdraud ūdensputnus un izposta ligzdas, bet, ja kolektīvs rūpēsies par putniem, tad tie arī būs," ir pārliecināts M.Žviriņš.
Mednieks uzskata, ka pīļu medībās svarīgākais ir mācēšana precīzi šaut, kā arī līdzi jāņem palīgs - suns, kas sameklē pīli.
Jāievēro medību noteikumi
Pīļu medības līdz 15.septembrim būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 16.septembra līdz 15.novembrim - katru dienu. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti arī citi medību termiņi.
Medniekiem ir jāatceras, ka aizliegts šaut uz lidojošu medījamo ūdensputnu, ja tas lido leņķī, kas ir mazāks par 30 grādiem no ūdens virsmas, un ja pārskatāmība šaušanas virzienā ir mazāka par 150 metriem. Medījamo ūdensputnu aizliegts šaut arī uz ūdens.
Ūdenstilpēs, kurām nav noteikts publiskās ūdenstilpes statuss, medības obligāti jāsaskaņo ar medību tiesību lietotāju un jāpiesaka vietējā mežniecībā. Dabas liegumos ūdensputnu medībās aizliegts lietot munīciju, kas satur svinu. Medībās aizliegts izmantot pusautomātiskus vai automātiskus ieročus, kuros vienlaikus var ielādēt vairāk par trim patronām vai ar kuriem var šaut kārtām.
Medību laikā pie mednieka jāatrodas medību dokumentiem - mednieka apliecībai, medību šaujamieroča lietošanas atļaujai un mednieka sezonas kartei. Pēc medībām sezonas kartē jāieraksta nomedītie ūdensputni.
Lai nesagādātu sev nepatīkamus brīžus un neapdraudētu apkārtējos, mednieki tiek aicināti ievērot medību noteikumus un sabiedrisko kārtību.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"