Dzirkstele.lv ARHĪVS

Zināt ir stilīgi!

Diāna Odumiņa

2008. gada 13. maijs 08:00

1586
Zināt ir stilīgi!

Tā rakstīts uz "Latvenergo" rīkotā konkursa "Eksperiments" dalībnieku, 9.klašu skolēnu, krekliņiem. Vai zināt ir tikai stilīgi? Zināt ir arī vērtīgi, svarīgi. Šāds secinājums radās gan konkursa dalībniekiem, gan atbalstītājiem, līdzjutējiem.

Gulbenes 2.vidusskolas 9.b klases skolēni Anete Puisāne, Julana Goroščaka, Kaspars Hramcovs, Vladimirs Novohreščenihs un Maira Smirnova, kā arī viņu konsultante, skolas mācību pārzine Tatjana Pētersone pusfināla un fināla sacensībās konkursā "Eksperiments" jutās kā zvaigžņu stundā.

 

No vairāk nekā 200 Latvijas skolām, kuras piedalījās "Eksperimentā", gulbenieši sīvā cīņā ieguva 2.vietu valstī. Uzvarētājus dāsni apbalvoja, katrs saņēma digitālo fotoaparātu, flešu, "Adidas" sporta somu un krekliņu, kā arī žurnāla "Ilustrētā Zinātne" pasūtījumu trim mēnešiem. Gulbeniešu komandai uzdāvināts arī brauciens uz "Meža kaķi" un lidojums gaisa strūklā.

 

Kas jāzina un kā jāstrādā, lai gūtu panākumus konkursā? Lūk, dažas skolēnu atbildes:

 

* Ļoti cītīgi jādarbojas līdzi fizikas mācību stundās skolā.

 

* Fizikas uzdevumi jāsaskata praktiskajā ikdienā.

 

* Ļoti noderīgs ir darbs ar ierīcēm Gulbenes ģimnāzijā.

 

* Īpaša ir skolotājas T.Pētersones prasme motivēt skolēnus dalībai konkursā.

 

* Par maz zināt tikai to, ko māca skolā, pašiem jārūpējas par redzesloka paplašināšanu.

 

Skolotāja T.Pētersone papildina skolēnu teikto, uzsverot, ka jāprot strādāt komandā, tikt galā ar stresu, jāmācās mērķtiecīgi izplānot darba soļus. Nozīmīga ir arī vecāko skolasbiedru palīdzība, tādēļ komanda saka paldies arī 11.a klases skolēniem Dāvim Sliedem, Denisam Smagaram un citiem. Gatavošanās procesā palīdzēja arī "Latvenergo" speciālists Māris Pazāns.

 

Televīzijā, konkursa norises ieraksta laikā, savu biedru startu klātienē atbalstīja līdzjutēji - klasesbiedri no 9.b, kā arī 7., 8. un 11.klases skolēni, kas arī bija devušies līdzi uz konkursu, lai fanotu par savējiem.

 

Konkursa ieraksts televīzijā sākās dienas vidū un turpinājās līdz pusnaktij. Tas mācīja izturību un prasmi koncentrēties.