Par ugunsdrošību izglītības iestādēs
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) teritoriālo struktūrvienību Ugunsdrošības uzraudzības inspektori šā gada martā un aprīlī pārbaudīja ugunsdrošību 1944 izglītības iestādēs, tajā skaitā, 282 izglītības iestādēs ar nakšņošanas režīmu, 543 pirmskolas mācību iestādēs, 472 pamatskolas, 365 vispārizglītojošās skolās, 60 profesionālās izglītības iestādēs, 15 koledžās, 81 augstskolā un 126 citās izglītības iestādēs (bērnu, jauniešu, pieaugušo izglītības centri utt.).
"Iestādēs pārbaudīja ugunsdrošības nodrošināšanas organizatorisko pasākumu izpildi objektā, piemēram, vai iestādē ir atbildīgā persona par ugunsdrošību un kā tā ir apmācīta, vai ir rīcības plāns ugunsgrēka un citu ārkārtēju situāciju gadījumā, vai ir veiktas praktiskās nodarbības. Tāpat arī pārbaudīja ugunsdrošības normatīvu prasību izpildi objektā, tajā skaitā, kāda ir ārējā un iekšējā ūdensapgāde, evakuācijas iespēju nodrošināšana, nodrošinājums ar pirmās nepieciešamības ugunsdzēšanas līdzekļiem, automātiskās ugunsaizsardzības iekārtas. Tika pievērsta uzmanība arī tam, kā izpildīts VUGD iepriekšējais priekšraksts," stāsta VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.
Pārbaužu laikā konstatēti vairāki būtiski pārkāpumi:
- 22 mācību iestādēs nav atbildīgās personas par ugunsdrošību;
- 325 mācību iestādēs par ugunsdrošību atbildīgās personas nav apmācītas;
- 953 mācību iestādēs nav atbildīgās personas par civilo aizsardzību;
- 43 mācību iestādēs nav izstrādāts rīcības plāns ugunsgrēka un citu ārkārtas situāciju gadījumos, bet jāpārstrādā- 256 iestādēs;
- 184 mācību iestādēs nav veikti elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījumi, veikti daļēji- 85 iestādēs;
- 879 mācību iestādēs nav ierīkotas izgaismotas izeju un evakuācijas kustības virzienu norādītājzīmes, ierīkotas daļēji- 406 iestādēs.
Vēl aizvien ir problēmas ar automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmām :
- nav ierīkotas- 729 iestādēs,
- uzstādītas daļēji- 347 iestādēs;
- nav darba kārtībā- 81 iestādē;
- nav veikta sistēmas tehniskā apkope- 153 iestādēs.
"Problēmas varētu rasties arī ugunsgrēka gadījumā, jo iekšējā ugunsdzēsības ūdensapgāde ierīkota daļēji - 71 iestādē, nav darba kārtībā - 159 iestādēs. Savukārt ārējā ugunsdzēsības ūdensapgāde ierīkota daļēji - 189 iestādēs, nav darba kārtībā- 486 iestādēs," stāsta I.Vetere.
Ugunsdrošības uzraudzības inspektori, diemžēl, ieraudzīja visdažādākos ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus. "Piemēram, kādas arodvidusskolas telpās ir ierīkots autoserviss, kurā pārbaudes brīdī atradās 400 litri izlietotas smēreļļas un blakus atradās 15 automašīnu akumulatori. Kādas profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas rezerves evakuācijas izejas durvis 3.stāvā nebija atveramas, jo tās ir aiznaglotas. Vienā skolā evakuācijas ceļos griesti apšūti ar degtspējīgiem materiāliem, bet kādā citā mācību iestādē evakuācijas ceļos neaizslēgtos koka skapjos tiek uzglabātas degtspējīgas ķīmiskās vielas," uzskaita preses sekretāre.
"Ja ugunsdrošības prasību pārkāpumi netiek novērsti noteiktajā laikā, vai tie ir būtiski, VUGD darbinieki noformē administratīvo protokolu un pieņem administratīvo lēmumu. Savukārt, ja objektā tiek atklāti ugunsdrošības normu būtiski pārkāpumi, kas rada ugunsgrēka izcelšanās risku, apdraud cilvēkus un materiālās vērtības, inspektors var izsniegt brīdinājumu iestādes vadītājam par iestādes darba apturēšanu.
"Pēc pārbaužu veikšanas ir izsniegts 21 brīdinājums par iestādes darbības apturēšanu. Tāpat 12 izglītības iestādes ir saņēmušas lēmumus par darbības apturēšanu. Tas nozīmē, ka atsevišķas telpas, kuras no ugunsdrošības viedokļa ir bīstamas, piemēram, ēkas mansarda stāvu, kur nav izbūvētas evakuācijas izejas vai telpas, kur ir bojāta apkures sistēma, nedrīkst izmantot. Par ugunsdrošības noteikumu prasību neievērošanu ir sastādīts arī 51 administratīvo pārkāpumu protokols, uzlikti naudas sodi 1140 Ls apmērā," norāda I.Vetere.
Izanalizējot ugunsdrošības stāvokli Izglītības iestādēs un salīdzinot to ar pagājušā gada ugunsdrošības stāvokli, var secināt, ka ugunsdrošības stāvoklim valstī tendence ir pamazām uzlaboties.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"