Dzirkstele.lv ARHĪVS

Iedzīvotāju aktivitāte par novada apspriešanu ir maza

Malda Ilgaža

2007. gada 22. oktobris 17:09

786
Iedzīvotāju aktivitāte par novada apspriešanu ir maza

Rajona un pilsētas iedzīvotājiem no 10.oktobra līdz 1.novembrim ir iespējams aktīvi iesaistīties Gulbenes novada veidošanas projekta sabiedriskajā apspriešanā un izteikt savus ierosinājumus un priekšlikumus.

Vairākās pašvaldībās jau notikušas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes, kurās piedalījies neliels skaits cilvēku. Vakar sanāksme notika Jaungulbenes pagastā, kurā piedalījās tikai pašvaldības vadītāja Saulcerīte Indričeva un deputāts Imants Rumpītis ar dzīvesbiedri Intu.

 

"Iedzīvotāju attieksme ir viennozīmīga - viss tāpat tikšot izlemts bez viņiem," saka S.Indričeva. To apliecināja arī Jaungulbenes pagasta iedzīvotājas Skaidrīte un Aina.

 

"Man ir būtiski, lai tad, kad izveidos Gulbenes novadu, pagasta pārvaldē, ko veidos tagadējās pagasta padomes vietā, es varētu samaksāt visus nodokļus. Neesmu gatava braukt uz Gulbeni. Novadu var veidot, bet visām pagasta iestādēm jāturpina sava darbība tāpat kā līdz šim," saka Skaidrīte. To pašu bilst arī Aina.

 

"Esmu pensionāre, pārvietojos, atbalstoties uz spieķa, tāpēc uz Gulbeni braucu tikai tad, kad jāapmeklē acu ārsts, tāpēc man ir svarīgi, lai pagasta pārvaldē varu samaksāt par zemi, veikt komunālos maksājumus un saņemt vēl citus pakalpojumus. Ko pensionāram vairāk vajag - lai būtu ambulance un iespēja norēķināties par pakalpojumiem. Mūs jau aicina uz pagastu iepazīties ar novada veidošanas materiāliem, bet ko tas man dos? Kā lieli vīri nolems, tā būs. Neviens jau pensionārus vērā neņem," saka Aina.

 

Pensionāru biedrības "Mežābele" valdes priekšsēdētājs un deputāts I.Rumpītis uzskata, ka vienota Gulbenes novada izveide ir pareizākais risinājums.

 

"Visi pagasti ilgus gadus ir strādājuši kopā, cits citu pazīst, tāpēc novada veidošana uz rajona bāzes ir labākais. Apvienot dažus pagastus no viena un dažus no otra rajona būtu aplami. Kategoriski iebilstu tam, ka novada dome tiktu veidota, ņemot vērā politisko partiju intereses. Domē jābūt vismaz vienam cilvēkam no katra pagasta, tas nozīmē, ka domē strādātu 14 cilvēki," saka I.Rumpītis.

 

Arī S.Indričeva ir nobažījusies, kā tiks veidota novada dome, vai tajā būs pārstāvji no pagastiem.

 

"Mēs jau varam izstrādāt dažādus projektus un tamlīdzīgi, bet uzskatu, ka jaunā novada dome visu lems pēc saviem ieskatiem un lietderīguma. Ir zināms, ka arī visas līdzšinējās pašvaldības iestādes turpinās strādāt tāpat kā līdz šim. Mūsu pagasts ar Līgo pagastu jau ir izveidojis apvienoto bāriņtiesu, un ir notikušas sarunas par apvienotās dzimtsarakstu nodaļas izveidi. Šāda sadarbība ir izdevīga arī ekonomiski. Pats galvenais - lai no valsts investīcijām regulāri tiktu saņemti līdzekļi pašvaldību infrastruktūras sakārtošanai. Par piešķirtajiem 200 000 latu kaut ko ir izdevies paveikt, bet būtībā ar to vēl nepietiek, lai izdarītu visu, īpaši lielā pagastā. Ja pēc novada izveides mēs paliekam tādi, kādi esam, nekāda attīstība nenotiek, tad tiešām lauku pamirums ir neizbēgams. Novada domes vadītājs var būt pats labākais cilvēks, bet skaidrs, ka viņa interesēs būs sakārtot novada centru," saka S.Indričeva.