Dzirkstele.lv ARHĪVS

Gulbeniete izveido jaunu individuālo uzņēmumu

Malda Ilgaža

2007. gada 25. septembris 11:43

1633
Gulbeniete izveido jaunu individuālo uzņēmumu

Jau mēnesi Gulbenē darbojas lauku pirts, kur nedēļas nogalē iespējams ne tikai gulēt burbuļvannā, mazgāties dušā, bet arī kārtīgi izkarsēties uz lāvas un nopērties ar bērza vai ozola lapu slotiņu. Ja kāds par pirts dienu izraudzījies kādu darbdienas vakaru, pēc iepriekšēja pieteikuma arī tas ir iespējams.

Individuālo uzņēmumu, īstenojot senu sapni, izveidojusi gulbeniete Tatjana Kārkliņa, kuras pirmais mazais bizness savulaik bija mājas virtuve.

 


"Gribēju dzīvē kaut ko mainīt, bet pirts lietas mani interesēja jau sen. Sākotnēji lauku pirts izveide plašākai sabiedrībai gandrīz pilsētas centrā man šķita utopiska ideja, bet tad ģimenei izteicu ierosinājumu, ka mūsu mazā pirts ir jāuzlabo. Pati biju daudz lasījusi par pirtīm, skatījusies televīzijas pārraides par šo tēmu. Konsultējos ar pieredzējušo pirtnieci no Galgauskas pagasta Valdu Vītolu, kura ieteica sākotnējo lāvu no ozolkoka nomainīt pret lāvu, kas darināta no liepas. Pavasarī sākšu mācīties pirtnieku kursos," stāsta T.Kārkliņa.

 


Pirts pašu spēkiem iekārtota bijušajā saimniecības ēkā. Tajā ir atsevišķa telpa vannai, kurā labprāt plunčājas bērni, ir dušas telpa, sanitārās telpas, kā arī pērtuve, kurā vienā laikā uz lāvas var karsēties četri cilvēki, ir arī kamīntelpa.

 

Pirtī ir daudz kokgriezumu un interesanti darinātu solu, kas ir Tatjanas dzīvesbiedra roku darinājums. Ar lepnumu pirts saimniece rāda 30 gadus veco spoguli, kam ietvars arī ir pašu gatavots. Tas uzskatāms par Kārkliņu ģimenes relikviju.

 


"Pirmais mēnesis ir pierādījis, ka cilvēkiem patīk pērties pirtī, jo ir vairākas ģimenes, kas labprāt izmanto mūsu pirts pakalpojumus. Tiesa, ir bijuši gadījumi, kad cilvēki piesaka pirti, bet paši neierodas. Apzinos, ka vēl neesam sasnieguši pilnību, bet vienmēr iespējams kaut ko izmainīt un papildināt," saka T.Kārkliņa.

 

Viņa piebilst, ka pirmais noteikums, kas tiek ievērots pirtiņā, ir tīrība, tāpēc apmeklētāji vispirms tiek lūgti apmeklēt dušas telpu un tikai pēc tam pērtuvi.

 


"Kad aizgāju uz pilsētas domi un stāstīju, ka saimniecības ēkā iekārtošu pirti, neviens tam īsti negribēja ticēt. Lai viss atbilstu prasībām, vispirms sakārtoju apkures sistēmu, aicinot talkā ugunsdrošības darbiniekus, te pārbaudi ir veikuši arī sanitārās inspekcijas cilvēki," stāsta saimniece.