Dzirkstele.lv ARHĪVS

Satrauc pilsētas ietvju tīrīšana

Inita Savicka

2012. gada 27. oktobris 07:37

2758
Satrauc pilsētas ietvju tīrīšana

"Ko lai dara pensionārs invalīds, kurš ziemā nav spējīgs notīrīt ietvi un arī naudas nav, lai par šo pakalpojumu samaksātu? Vai sniega tīrīšanas darbus ziemā nevarētu veikt tā saucamie "simtlatnieki"? Kāpēc ziemā jātīra ietves tikai tiem, gar kuru mājām ir ietves, bet tie, kuri dzīvo ielas otrā pusē, tur, kur ietves nav, esot laimīgi, jo viņus šī problēma neskar," savā vēstulē redakcijai vaicā pensionārs.

Gulbenes Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte atgādina, ja iedzīvotājs pats gar savu privātmāju nevar notīrīt trotuāru, ir jāvēršas ar iesniegumu Labiekārtošanas iestādē, bet tikai par šo pakalpojumu ir jāmaksā.

 

"Ir visādi cilvēki, arī guloši, kuriem mēs notīrām trotuāru, bet viņi par to maksā. Summa, kas jāmaksā, nav tik liela. Tā atkarīga no trotuāra garuma, platuma. Mēnesī tie varētu būt no pieciem līdz desmit latiem. Savukārt, kas attiecas uz "simtlatniekiem", tad viņi sāk darbu pulksten 8.00, nevis tā, kā sētnieki, kuri darbu sāk krietni vien agrāk. Ziemā arī "simtlatnieki" tīra sniegu pilsētā, bet nepieliksim jau viņus pie privātmājām. Savukārt runājot par trotuāriem, jāsaka, diemžēl kādā vietā dzīvo, tādā dzīvo. Citi dzīvo krustojumā, kur ir jātīra divi trotuāri," saka L.Miezīte.