Dzirkstele.lv ARHĪVS

Vai taisnīgi pārrēķina?

Diāna Odumiņa

2012. gada 11. oktobris 15:27

3075
Vai taisnīgi pārrēķina?

"Dzirksteles" portāla lietotāji aktualizējuši senu problēmu - Gulbenes ūdensvada patēriņa pārrēķinus, kurus regulāri piesūta SIA "Alba".

"Par ūdeni vienkārši nelietīgi šmaucas. "Alba" savukārt to nosedz, pieliekot maksātājiem papildu maksu par iepriekšējo periodu. Jo godīgāk maksā, jo vairāk pieliek. Un visi ar to samierinās. Kamēr tā būs, ļaunprātīgo nemaksātāju netrūks. Arī pašiem iedzīvotājiem jābūt aktīvākiem un nav ar to jāsamierinās, jo mājas pārvaldnieki neko nedara mīļā miera labad," uzskata kāds "Dzirksteles" portāla lietotājs.

 

Bet kāda cita raksta: "Nu kaut kas jau ar tiem ūdens pārrēķiniem kārtībā nav. Man divistabnieks, kaimiņam arī. Mana ģimene patērē apmēram 8 kubikmetrus ūdens, kaimiņa - 4. Pārrēķinā manus 8 reizina ar kaut kādu mistisku koeficientu, kaimiņa četrus arī. Līdz ar to sanāk, ka es pārrēķinā samaksāju uz pusi vairāk nekā kaimiņš. Vai mani soda par to, ka es vairāk tērēju ūdeni, vai es esmu vairāk vainīga, ka mājai ir ūdens zudums?"

 

SIA "Alba" valdes loceklis Romans Adamovičs "Dzirkstelei" saka, ka visi aprēķini un pārrēķini notiek, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem un visu Gulbenes daudzdzīvokļu māju vecākie šo kārtību zinot. Veicot aprēķinus par ūdens patēriņu, tiek salīdzināti mājas lielā ūdens skaitītāja rādījumi ar rādījumiem dzīvokļos. Viss tiek sasummēts un tad ir redzama patiesā aina, vai ir bijušas noplūdes vai arī kāds tērējis ūdeni nemaksājot. Tāpēc arī notiek pārrēķins.

 

"Ja kāds kaut ko nezina, tas ir brīnums. Varbūt negrib zināt? Varbūt nepazīst savu mājas vecāko? Ja kādam kaut kas nav skaidrs, jājautā savas mājas vecākajam. Var vērsties arī pie mums, uzņēmumā "Alba", mēs izskaidrosim," uzsver R.Adamovičs.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis "Dzirkstelei" akcentē šo problēmu no cita skatpunkta.

 

"Mēs, iedzīvotāji, neesam iemācījušies daudzdzīvokļu mājās ūdens skaitītāju rādījumus nolasīt katra mēneša konkrētajā datumā. Ja viens nenolasa ūdens skatītāja rādījumu īstajā dienā, otrs apzināti vai ne sniedz par sevi nepatiesu informāciju, tad arī parādās dzīvokļos neuzskaitīts, bet faktiski patērēts ūdens daudzums, kuru mājas lielais skaitītājs vienalga ir fiksējis."

 

Viņaprāt, bieži vien paši iedzīvotāji ir vainīgi, ka nesakrīt mājas lielā ūdens skaitītāja un dzīvokļu ūdens skaitītāju rādījumi. Tieši tāpēc arī ir jāveic pārrēķins.