Grāmatas vērtēs arī “Vecāku žūrija”

Arī Gulbenes novada bibliotēkas jau 11 gadus iesaistās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”. Pagājušajā gadā “Bērnu žūrijai” pievienojās “Jauniešu žūrija”, bet šogad arī “Vecāku žūrija”. Tādējādi ne tikai bērni un viņu vecāki, bet arī pieaugušie tiek mudināti lasīt, diskutēt un vērtēt grāmatas.
Jaunākās grāmatas bibliotēkas jau ir saņēmušas, atliek tikai izlasīt un dot vērtējumu. Kļūstot par grāmatu vērtētāju – ekspertu, līdz 30.decembrim ir jāizlasa piecas grāmatas no žūrijas kolekcijas. Par tām grāmatām, kas ir īpaši patikušas, jāaizpilda anketa.
Gulbenes bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa stāsta, ka “Vecāku žūrijā” ir iekļautas četras grāmatas: angļu rakstnieka Marka Hedona “Savādais atgadījums ar suni naktī”, Džordi Sjerra i Fabra “Kafka un ceļojošā lelle”, franču autora Daniela Penaka “Skolas sāpes” un norvēģu rakstnieka Ērlennsa Lū romāns “Doplers”. Piekto grāmatu tie, kas būs iesaistījušies “Vecāku žūrijas” darbā, lasīšanai un vērtēšanai varēs izvēlēties no “Bērnu žūrijas” vai “Jauniešu žūrijas” grāmatu klāsta, lai pēc tam varētu diskutēt ar bērniem par izlasīto.
“Tas, protams, ir mans subjektīvais skatījums, bet es personīgi vēlētos, lai “Vecāku žūrijai” būtu citas grāmatas. No tām, kas tiek piedāvātas, manuprāt, visvērtīgākā ir “Savādais atgadījums ar suni naktī”, kas liek padomāt par bērnu un vecāku attiecībām ģimenē. Grāmatā tiek stāstīts par problēmbērnu, kuram ir jāveltī papildu uzmanība. Mūsu pieredze rāda, ka bērni arvien vairāk tiek atstāti savā vaļā. Bibliotēkā ar to mēs cīnāmies visu vasaru. Savukārt “Kafka un ceļojošā lelle” ir intelektuāls romāns, kas arī runā par attiecībām, par fantāziju, kas pieaugušajiem pazūd. Diemžēl vecāki, uzzinot par “Vecāku žūriju”, interesējas, kāpēc tas jādara, kas man par to būs. Žūrija nenozīmē tikai balvu ieguvi. Tā ir domāta grāmatu lasīšanas veicināšanai ģimenē. Bieži vien uz bibliotēku kopā ar bērniem atnāk arī vecāki. Mēs viņus aicinām iesaistīties arī “Vecāku žūrijā”, bet tas nenozīmē, ka žūrijā jāiesaistās tikai bērnu un jauniešu vecākiem. Grāmatas var lasīt jebkurš,” stāsta I.Krūmiņa. Viņa uzskata, ka vecāku aktivitāte varētu būt lielāka. “Bibliotēkā katra grāmata ir tikai divos eksemplāros. Interesantas grāmatas ir arī bērniem un jauniešiem. Šo grāmatu lasītāji ir sadalīti pa grupām: bērni 1. un 2., 3. un 4. klašu grupā, 5. līdz 7 klašu grupā, kā arī jaunieši 8. līdz 12.klašu grupā,” piebilst nodaļas vadītāja.
Šogad “Bērnu žūrijas’ un “Jauniešu žūrijas” grāmatu iegādei Kultūras ministrija atvēlēja arī nedaudz vairāk par 13 tūkstošiem latu. Diemžēl tas ir par maz. Tomēr, lai bibliotēkas varētu iegādāties iespējami vairāk grāmatu, norisinās arī labdarības projekts “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"