Jaunie dabas pētnieki tiekas nometnē

Laikā no 23. līdz 28.jūlijam Druvienā pulcējās 18 bērni un jaunieši no Gulbenes, kā arī citiem Vidzemes novadiem, lai piedalītos nometnē "Jauno dabas pētnieku skola" un ik dienu dotos ekspedīcijās uz Druvienas mežiem, pļavām, upēm un dīķiem.
Druvienas pamatskolā tiek rīkotas dažādas nometnes, taču nometne "Jauno dabas pētnieku skola", kuras norisei tika saņemts atbalsts no Gulbenes novada domes, šogad norisinājās pirmo reizi. Nometnes vadītāja Maija Medne stāsta, ka ļoti raiba bijusi nometnes audzinātāju komanda. Ekspedīcijās dalībniekus pavadīja ornitologs Gaidis Grandāns, entomologs Uģis Piterāns un dabas parādību pētnieks Ivo Dinsbergs, botānikas zinībās dalījās bioloģe Maija Medne, savukārt par Druvienas kultūras un vēstures faktiem stāstīja Druvienas pamatskolas vērtures skolotāja Madara Zirne.
"Līdzās lielajām ekspedīcijām, kuru laikā caur dažādiem uzdevumiem varēja izprast dabas norises mežā, pļavā, purvā vai saldūdeņos, bērni piedalījās arī vairākās nelielās aktivitātēs, piemēram, vieslektora, sikspārņu pētnieka Jurģa Šubas vadībā klausījās sikspārņus ar ultraskaņas detektoru. Vairums nometnes dalībnieku pirmo reizi dzīvē ieraudzīja arī dzīvu sikspārni, ko izdevās noķert ar tīklu palīdzību," stāsta M.Medne.
"Ik vakaru tika uzstādīta lampa un palags, kas pievilināja nakstauriņus, šādi ļaujot iepazīt plašo kukaiņu pasauli. Īpaši sajūsmu bērniem radīja dažādas dabas parādības, kuras varēja novērot nometnes laikā, piemēram, saules plankumi, halo, sudrabainie mākoņi un zemes ēna. Ar lielu interesi dalībnieki teleskopā vēroja arī mēness krāterus. Lai gan laikapstākļi nebija piemēroti sēņu attīstībai, nakts sēņošanas sacensībās veiksmīgākajai komandai izdevās salasīt pat 19 dažādu sēņu sugu. Mazāk veiksmīgas bija makšķerēšanas sacensības, kur stundas laikā piecām komandām kopā izdevās noķert tikai divus ruduļus."
Ekspedīcijās izdevies apvienot patīkamo ar lietderīgo, piemēram, dīķa izpēte tika apvienota ar peldēšanos, meža izpēte - ar melleņu un aveņu ēšanu, pļavas izpēte - ar zāļu tēju vākšanu. Savukārt ekskursiju uz Teiču purvu papildināja Kalsnavas arborētuma, Krustkalnu skatu torņa, kā arī Latvijas Valsts mežu čiekurkaltes apmeklējums.
"Nometnes noslēgumā dalībnieki atzina, ka uzzinājuši daudz jauna par Latvijas dabu, piedzīvojuši ne mazums jauku emociju, un atklāja, ka vēlētos šādu nometni apmeklēt arī nākamgad," piebilst nometnes vadītāja.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"