Dzirkstele.lv ARHĪVS

Satrauc netīrs karogs

Inita Savicka

2012. gada 11. jūlijs 16:00

1674
Satrauc netīrs karogs

Gulbenieti Ināru Rozenbergu aizskāris gadījums, kad pret karogu izturas ar necieņu. Viņa ieradās "Dzirksteles" redakcijā, lai paustu savu sašutumu.

"Es redzēju, ka pagājušajā nedēļā Gulbenē pie kādas ēkas pakārtais Latvijas valsts karogs bija ļoti netīrs. Vai tiešām karogu nevar izmazgāt? Baltā svītra sen vairs nav balta. Tā ir necieņa pret savu valsti, bet ir taču jābūt cieņai pret savas valsts karogu," uzsver I.Rozenberga. Viņa uzskata, ka izkarot šādu karogu, tiek zaimots simbols.


"Tie drīzāk ir nekvalitatīva auduma karogi, kuriem pēc mazgāšanas patiešām baltā krāsa vairs nav tik izteikti balta. Pilsētā ir ēkas, pie kurām karogi netiek izkārti no rīta pulksten 8.00, bet, piemēram, pulksten 9.30, kad cilvēki mostas, tad arī izkar. Tur, kur karogi nav izkārti, bieži vien arī neviens nedzīvo. Pagājušajā gadā ir sastādīti arī administratīvā pārkāpuma protokoli par karoga nepakāršanu," saka pilsētas sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didriksons - Linards - Nuka.


Likums nosaka, ka ir aizliegts lietot bojātu, izbalējušu, netīru vai citādi nepiemērotu Latvijas valsts karogu. Tātad tad, kad karogs vairs neatbilst likumā aprakstītajiem nosacījumiem, kādam jāizskatās Latvijas valsts karogam, to lietot nedrīkst.


Gadījumā, ja personas ir pārkāpušas valsts karoga pacelšanas veida un kārtības prasības un noteiktajos datumos nav pacēlušas karogu, tad tās var saukt pie administratīvās atbildības. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā par šādu pārkāpumu paredzētais sods vainīgajai personai ir brīdinājums, ja šāds pārkāpums noticis atkārtoti gada laikā, tad izsaka brīdinājumu vai soda ar naudas sodu līdz 30 latiem. Administratīvo pārkāpumu kodekss par klajas necieņas izrādīšanu pret valsts karogu paredz vainīgo personu sodīt ar naudas sodu līdz 250 latiem.