Logs uz pasauli
Tirgū ielaužoties planšetdatoriem un kompaktajiem klēpjdatoriem, tradicionālo galda datoru pozīcijas kļūst aizvien nestabilākas. Tomēr daudzos birojos un dzīvokļos joprojām gozējas tieši galddators. Kas jāpatur prātā, izvēloties monitoru?
Priekšroka taupīgākajiem
Masīvie monitori palikuši pagātnē, tagad pieejami tikai plānie displeji, kas galvenokārt atšķiras ar izmēru un papildaprīkojumu.
Teorētiski pirmā izšķiršanās ir starp divām tehnoloģijām - šķidro kristālu (LCD) un gaismu izstarojošo diožu (LED). Lai arī abu veidu displeju uzbūve ir pilnīgi dažāda, gan attēla kvalitāte, gan cena vienāda izmēra monitoriem būtiski neatšķirsies. LED ir mazliet taupīgāks enerģijas patēriņa ziņā.
Piedāvājumā noteikti pamanīsiet arī apzīmējumus IPS un LED aizmugurgaismojums. Tās ir attēla kvalitāti uzlabojošas tehnoloģijas. IPS nodrošina plašāku skatīšanās leņķi. Tātad ap šādu ekrānu var vienlaikus sapulcēties visa radu saime. Savukārt aizmugurgaismojums padara spilgtākas un košākas krāsas, kā arī uzlabo skatīšanās apstākļus tumšā telpā.
Televizora vietā
Šodien monitors vairs nav atkarīgs no datora. Tas spēj «dzīvot» pastāvīgu dzīvi un pildīt arī TV un multimediju atskaņotāja lomas. Proti, daudziem modeļiem ir iebūvēts digitālais dekoders, kas ļauj pieslēgt istabas antenu un uztvert TV apraides kanālus - LTV1, LTV7, LNT un TV3.
Otrs nozīmīgais kritērijs ir iebūvētais multimediju atskaņotājs. Šādiem monitoriem sānos vai aizmugurē parasti ir USB pieslēgvietas, kur var iespraust zibatmiņu vai ārējo cieto disku ar filmām un bildēm. Ar atskaņotāja palīdzību multimediju saturu iespējams nolasīt uzreiz no datu nesējiem un rādīt ekrānā. Nebūs vajadzīgs ne dators, ne DVD lasītājs. Šis ir ļoti ērts risinājums, ja bieži mēdzat skatīties videoierakstus.
Par izšķirtspēju galva īpaši nav jālauza. Gandrīz visi jaunākās paaudzes monitori atbalsta šā brīža «zelta standartu» Full HD, kas ir vismaz 1920x1080 pikseļu. Ar to pilnīgi pietiks, lai izbaudītu filmas labākajā kvalitātē un arī uzspēlētu kādu datorspēli. Šādi monitori nemaz nav dārgi. Piemēram, 22 collu pa diagonāli (56 centimetri) «BenQ GL2240M» ar Full HD izšķirtspēju un iebūvētiem skaļruņiem interneta veikalos izmaksās 75 latus. Ja monitors vajadzīgs tikai biroja darbam, var iztikt arī ar 1366x768 izšķirtspēju, tas būs desmit latu lētāks.
Ja gribat savā īpašumā iegūt īstu TV aizstājēju, tad par 250 - 280 latiem varat iegādāties 27 collu (68 centimetri) milzeņus, kuri ļaus skatīties gan 3D saturu, gan sadalīt ekrānu vairākās daļās, gan pievienot ātro USB 3.0 zibatmiņu. Šo klasi pārstāv «Samsung SyncMaster C27A550U» un «Philips 273G3DHSB». Pirmais ir teicami piemērots datorspēlēm, jo tā reakcijas laiks ir nieka divas milisekundes, bet otrais atbalsta 3D. Par minēto summu var iegādāties vislabākos tirgū pieejamos monitorus.
Monitora izmērs, ražotājs un krāsa ir katra gaumes jautājums. Kvalitātes ziņā starp «Acer», «Asus», «BenQ», «Dell», «HP», «LG», «Philips» un «Samsung» produktiem tikpat kā nav atšķirību. Drīzāk uzmanību vajadzētu pievērst tam, vai korpusa konstrukcija paredz iespēju pielāgot augstumu un mainīt ekrāna slīpumu. Pluss būtu arī iebūvēti skaļruņi un tīmekļkamera. Tie lieti noderēs videozvaniem, izmantojot «Skype» vai līdzīgu programmu.
Nepiemirsti par garantiju!
Veikalā der apjautāties arī par garantijas remonta iespējām. Parasti ražotājs nodrošina gada garantiju, taču dažiem produktiem tehniskās drošības periods ir divreiz ilgāks.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"