Dzirkstele.lv ARHĪVS

Spiningošanas sezonas atklāšanā – lieli lomi

Evita Brokāne

2012. gada 2. maijs 18:37

2675
Spiningošanas sezonas atklāšanā – lieli lomi

Makšķerniekiem 1.maijs ir ļoti gaidīts datums, jo tā ir spiningošanas sezonas atklāšanas diena. Arī Gulbenes novada ūdenstilpēs 1.maija rītā varēja sastapt daudz spiningotāju.

Veiksmīga sezonas atklāšana izvērtās Beļavas pagasta iedzīvotājam Jolantam Bukovskim un gulbenietim Ivaram Jurciņam, kuri sezonu atklāja Ušura ezerā.  

Jolants stāsta, ka Ušura ezerā 1.maijā bija 31 laiva, turklāt katrā laivā bija vidēji pa diviem cilvēkiem.

 

"Man katru gadu labi veicas gan sezonas atklāšanā, gan arī pēc tam, jo Ušura ezers taču jau ir zināms. Arī šoreiz diena izvērtās ļoti veiksmīga. Abi ar Ivaru izvilkām astoņas līdakas, viņš - piecas, es - trīs. Ivaram lielākā līdaka bija 6,5 kilogramus smaga, man - 2 kilogramus smaga. Tiesa, viena apmēram piecus kilogramus smaga aizgāja. Man pirmās četras līdakas norāvās, tikai pēc tam sāku vilkt - laikam jau treniņš sākumā bija vajadzīgs," smejoties saka Jolants.

 

Viņš atklāj, ka paziņām, kas arī spiningojuši Ušura ezerā, arī esot izdevies tikt pie labiem lomiem, piemēram, vienam paziņam četru līdaku kopējais svars esot bijis septiņi kilogrami. Bija gan arī tādi, kas mājup devās tukšā.

 

"No rīta purva galā bija 21 laiva, taču nevienam īpaši neveicās. Mums savukārt ir savi dziļumi, savas vietas, kur spiningojam. Kad paziņas pamanīja, ka mums veicas, ap mums vien grozījās, arī cerot uz labu lomu," stāsta Jolants.

 

1.maijā arī citās novada ūdenstilpēs - gan ezeros, gan arī upēs - bija sastopami spiningotāji. Jolants gan zina stāstīt, ka citviet copmaņiem nemaz tik labi neesot veicies.