Katru dienu noņem piesūkušās ērces

Gulbenes steidzamās medicīniskās palīdzības punktā katru dienu gan pieaugušajiem, gan bērniem tiek noņemtas piesūkušās ērces.
Pirmā ērce - jau marta beigās Galvenā ārste Alda Buša "Dzirkstelei" stāsta, ka pirmā piesūkusies ērce kādam vīrietim noņemta jau ļoti agri - marta beigās. Tagad katru dienu palīdzības punktā vēršas trīs četri cilvēki ar lūgumu noņemt piesūkušos ērci. "Gandrīz visi, kas bija vērušies pēc palīdzības, nebija potējušies," stāsta A.Buša.
Ar šiem cilvēkiem mediķi pārrunājuši, kā rīkoties tālāk. "Uzskati, ko darīt, ja ir piesūkusies ērce, bet cilvēks nav potējies, ir dažādi. Daži ārsti iesaka lietot remantadīnu, bet citi atkal - ne. Ir jāseko līdzi savam dzīvesveidam. 21 dienu jālieto daudz šķidruma, kā arī C vitamīns. Sevi jānovēro, jāmēra temperatūra, un, ja ir sūdzības, jāvēršas pie infektologa," uzsver A.Buša.
Viņa atgādina, ka tiem, kuriem ērces vēl nav bijušas piesūkušās un nav potējušies, vēl ir pēdējais laiks uzsākt potēšanos.
A.Buša stāsta, ka pie mums šogad vēl nav reģistrēts neviens gadījums, ka kāds būtu saslimis ar ērču encefalītu.
SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle Alīda Vāne norāda, ka cilvēki, kuriem ir piesūkušās ērces, pēc palīdzības steidzamās medicīniskās palīdzības punktā var vērsties jebkurā diennakts laikā, arī brīvdienās un svētku dienās. Pacienta iemaksa ir trīs lati. No tās ir atbrīvoti, piemēram, bērni, represētie, trūcīgie un citi.
Par ērču pincetēm interese maza
"Dzirkstele" arī noskaidroja, ka aptiekās ir nopērkamas speciālas pincetes, ar kurām cilvēks mājas apstākļos piesūkušos ērci var mēģināt noņemt pats. "Lejas aptiekā" šobrīd šādas pincetes nav nopērkamas, bet pirms kāda laika tās vēl esot bijušas pārdošanā.
Iedzīvotājiem par tām interese esot, bet ne liela.
"Gulbju aptiekā" šādu pinceti var nopirkt arī šobrīd, bet cilvēkiem intereses par to neesot. Aptiekas darbiniece pastāstīja, ka cilvēki paši baidoties ērci noņemt, jo to ir svarīgi izdarīt pareizi, tāpēc labāk tomēr izvēlas vērsties steidzamās medicīniskās palīdzības punktā.
Pieprasījums pēc ērču encefalīta vakcīnām aptiekās esot ļoti liels. Aptiekas darbinieces stāsta, ka arī citos gados pavasaros pieprasījums pēc vakcīnām esot bijis liels. Piemēram, "Lejas aptiekā" vakcīna pieaugušajiem maksā 15,52 lati, bērniem - 14,52 lati. Savukārt "Gulbju aptiekā" vakcīna pieaugušajiem maksā apmēram 16 lati, bērniem - apmēram 15 lati
Ministru kabineta noteikumi paredz, ka vakcīnām ir nepieciešama ģimenes ārsta recepte.
Infektologi atgādina, ja ērce tomēr piesūkusies, nepieciešams to izņemt pēc iespējas ātrāk.
Ērču encefalīta vīrusu inficēta ērce var ievadīt koduma vietā uzreiz pēc piesūkšanās, bet risks inficēties ar citiem ērču pārnesto infekcijas slimību izraisītājiem ir augstāks, ja ērce ir ilgāk piesūkusies. Ērce jānoņem, nesaspiežot tās ķermeni, lai koduma brūcē neiekļūtu inficētas ērces iekšējais saturs.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"