Dzirkstele.lv ARHĪVS

Mednieki tiekas sporta svētkos

Evita Brokāne

2012. gada 8. marts 19:41

1588
Mednieki tiekas sporta svētkos

Lejasciemā pagājušajā sestdienā notika mednieku ziemas sporta svētki “Pa lapsas pēdām”. Pasākums šogad notika otro reizi pēc kārtas. Organizatori sola, ka tas kā tradīcija tiks turpināts arī nākamgad.

Šo sporta svētku mērķis bija ne tikai kopīgi pasportot un atpūsties, bet arī veicināt sporta attīstību novadā un pagastā, kā arī popularizēt sporta aktivitātes kā veselīgu dzīvesveidu, emocionālu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu brīvā dabā ģimenes, draugu un kolēģu lokā.


Sacensību dalībniekiem bija jārāda savas slēpošanas prasmes, jādemonstrē zināšanas medību termiņos, pēdu atpazīšanā, drošības noteikumos, medību tradīcijās, jāpiedalās arī šaušanā gan pa skrejošu zaķi, gan arī pa stāvošu mērķi. Dalībnieki tika vērtēti individuāli.


Uzvarētāja godu šogad sacensībās izpelnījās vecākais sacensību dalībnieks – 72 gadus vecais Kārlis Iesalnieks. 2.vietā ierindojās Vilnis Zvirgzdiņš, kurš uzvaras laurus plūca pagājušā gada sacensībās, savukārt 3.vietā ierindojās Vilnis Meisītis. Arī šogad vienīgā daiļā dzimuma pārstāve, kas startēja sacensībās, bija Jolanta Kuprovska, uzrādot arī pietiekami labus rezultātus. J.Kuprovska saņēma pateicību par piedalīšanos un pārsteiguma balvu.


“Arī šogad mednieki pārbaudīja savas zināšanas gan medību termiņos, gan drošības noteikumos – jāteic, rezultāti bija ļoti labi. Es uzskatu, ka gan termiņi, gan drošības noteikumi medniekiem ir jāzina tāpat kā reizrēķins jebkuram cilvēkam. Dažas kļūdiņas bija senajās medību tradīcijās,” stāsta viens no organizatoriem Jānis Naglis. Viņš atzīst, ka sacensības kopumā bija izdevušās. “Kāds varbūt nobijās no slēpošanas, tādēļ nolēmām, ka nākamgad organizēsim arī distances veikšanu ar kvadricikliem un sniega motocikliem. Taču distance tik un tā būs veidota tā, ka vieglāk uzvarēt tomēr būs tiem, kas slēpos, jo es uzskatu, ka slēpot vajag,” saka J.Naglis. Nākamgad sacensības plānotas tāpat marta sākumā. J.Naglis atzīst, ka tā ir jauka iespēja visiem kopīgi un draudzīgi atpūsties, ņemot līdzi arī ģimenes locekļus un draugus.


Nākamās sacensības Lejasciema šautuvē notiks 7.aprīlī – tas būs Gulbenes čempionāta pirmais posms, kā arī Latvijas kausa izcīņas pirmais posms. “Galvenā disciplīna būs šaušana pa skrejošu alni, bet būs arī papildsacensības – šaušana pa skrejošu zaķi un amerikāņu traps. Gaidīsim visus Lejasciema šautuvē!”


Pēc tam sacensības notiks 1.maijā. “Vēlāk ir iecerētas arī atlases sacensības uz Latvijas olimpiādi, par kurām sīkāka informācija tiks publicēta “Dzirkstelē”. Atlases sacensībās būs jārāda savas prasmes šaušanā pa skrejošu meža cūku un sportingā,” atklāj J.Naglis.