Dzirkstele.lv ARHĪVS

Sveiks 85, 90 un 100 gadu jubilejās

Diāna Odumiņa

2012. gada 2. februāris 16:00

3330
Sveiks 85, 90 un 100 gadu jubilejās

Piešķirt naudas pabalstu vai pasniegt puķes un dāvanu? Ko izvēlētos saņemt saņemt dzimšanas dienā seniors? To pagājušajā nenedēļā Gulbenes novada domes deputāti sprieda komiteju sēdēs.

Ilze Mezīte ieteikums: pašvaldībai jāsveic novada seniori apaļās dzīves jubilejās - 80 gadus, 85 gadus, 90 gadus un 100 gadus sasniegušie. Pēc deputātes domām, pašvaldība katram varētu uzdāvināt kaut vai 10 līdz 20 latus zālēm.  

Domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika uzskata, ka izvēli - ko un kā sveikt - vajadzētu atstāt pilsētas un pagastu pārvalžu vadītāju ziņā. Viņaprāt, novada domei noteikti vajadzētu īpaši sveikt tikai simtganiekus. Pēc D.Švikas domām, pieejai jābūt individuālai, jo dažs jubilārs varbūt vairāk priecāsies par skaistu dāvanu, nevis naudu.

 

Arī deputāts Guntis Blūms uzskata, ka dažu senioru var aizvainot no pašvaldības dāvanā saņemtie 10 lati.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns bilst, ka vēlas no domes skaidru norādi - pārvaldnieki naudu senioru sveikšanai izmantos no kultūrai paredzētā budžeta. Viņš saka, ka Gulbenē vien šogad 80 gadu dzimšanas dienu svinēs 66 cilvēki.

 

Domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska ir noskaidrojusi, ka novadā ir 101 iedzīvotājs, kuram šogad paliek 90 gadu, 166, kuriem paliek 85 gadi, un tikai viens, kuram paliek 100 gadi (tā ir kāda seniore no Kalnienas, deputāts Raitis Apalups zina teikt, ka viņas dzimšanas diena ir 14.aprīlī).

 

Jubilārus, kuriem šogad paliek 80 gadu, A.Pružinska nav saskaitījusi, bet pieļauj, ka to būs daudz.

 

Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis uzskata, ka tomēr pašvaldībai dzimšanas dienā jāsveic arī 80 gadus sasniegušie novada cilvēki.

 

S.Daudziņa rezumē: "Dome pārvaldniekiem to neaizliedz, bet obligāti prasa, lai sveikti tiktu 85, 90 un 100 gadus sasniegušie."

 

Kā tas būs, ja pagastos 80 gadu jubilejā iedzīvotājus sveiks, bet pilsētā ne? "Cilvēki salīdzina. Un viņiem sāp, ja visur nedara vienādi," uzskata I.Mezīte.