Dzirkstele.lv ARHĪVS

Lūšu un vilku limits ir “izsmelts”

Malda Ilgaža

2012. gada 25. janvāris 15:20

1861
Lūšu un vilku limits ir “izsmelts”

Pirms neilga laika ir nomedīti pēdējie trīs atļautie lūši Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā. Starp tiem viens lūsis kritis Beļavas pusē.

Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris Laimonis Kļaviņš informē, ka lūsi nošāvis mednieku klubs "Beļava" mednieks Ilgonis Skopāns. Limits bija 17 lūši.

 

"Mēs limitu esam izpildījuši. Grūti teikt, vai limits tiks palielināts. Es domāju, ka limits ir izsmelts visā Latvijā, ja nu vienīgi Kurzemes pusē vēl ir palicis kāds nenomedīts lūsis. Diezin vai kāds mednieku kolektīvs atteiksies no saviem limitiem par labu citiem. Ja kāds atsakās, tad par šādu papildu lūšu medīšanu varētu runāt varbūt martā," saka L.Kļaviņš. No pērnā gada l.decembra līdz šā gada 31.martam valstī atļauts medīt 150 lūšus, bet jau pērn tika nomedīti 133 lūši.

 

"Mēs arī vilkus vairāk nešaujam, jo arī šiem dzīvniekiem limits ir izpildīts. Vilkiem nebija noteikts oficiāls limits. Varēja šaut 150 vilkus. Pēc tam limits tika palielināts vēl par 50 vilkiem. Mums izdevās Gulbenes novada teritorijā nomedīt 10 vilkus. Tas arī šobrīd ir viss. Ja mednieki salenc šos dzīvniekus un riskē tos šaut, tad viņiem par to ir mani jāinformē," stāsta L.Kļaviņš.

 

Mežos vilku un lūšu ir savairojies ļoti daudz, tāpēc medniekiem neesot problēmu šos dzīvniekus nomedīt.