Dzirkstele.lv ARHĪVS

Vairs neizpauž personu datus

Diāna Odumiņa

2011. gada 2. decembris 15:00

1050
Vairs neizpauž personu datus

16. un 17.novembrī Gulbenes novada domes pastāvīgo komiteju sēdēs un domes sēdē 24.novembrī "Dzirkstele" novēroja, ka pašvaldība, izskatot iedzīvotāju iesniegumus un citus jautājumus, vairs neizpauž fizisko personu datus. Uz lielā ekrāna lasāmā informācija bija iepriekš rediģēta. Pilna informācija bija pieejama (izdalīta uz rokas) vienīgi novada domes deputātiem. Klausītajiem no malas, bija grūti saprast, ko deputāti spriež un lemj.

Domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska deputātiem sacīja, ka šāda sagatavošanās domes sēdei papildus prasījusi apmēram pusotru stundu laika.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika kolēģus informēja, ka pašvaldība esot aicināta stingri ievērot Fizisko personu datu aizsardzības likumu.

 

"Nezinu, kas šīs aktivitātes par cilvēktiesību un fizisko personu datu aizsardzības ievērošanu ir izraisījis, taču jautājums ir aktualizēts. Tas nozīmē, ka pašvaldībā ir jāpārdomā, kā mēs turpmāk strādāsim. Ar jauno gadu būs jādomā, vai sēdēs visi deputāti jānodrošina ar datoriem vai kā citādi jādara. Varbūt būs jārīko slēgtās sēdes," sacīja D.Švika.

 

Agrāk komiteju sēdēs (kuras pagaidām visas, izņemot sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdes, ir atklātas) uz lielā ekrāna varēja lasīt ne tikai personu vārdus un uzvārdus, bet pat personu kodus, dzīvesvietas un īpašumu adreses. Tagad tas vairs nav iespējams.

 

Gulbenes novada domē "Dzirkstele" noskaidroja, ka problēmu apzinājusi, kad šogad pēc pašvaldības pasūtījuma firma, kas sniedz audita pakalpojumus, izpētīja un sniedza atzinumu par to, kā Gulbenes novada dome savā darbā ievēro Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Tika konstatēts, ka domes interneta mājas lapā lasāma nefiltrēta informācija. Tas, ka šī situācija nav nemaz tik viennozīmīga, "Dzirkstelei" apliecina domes Juridiskās un personāla vadības nodaļas vadītāja Vita Kravale.

 

"Ir zināma likumu pretruna. Mums ir jāievēro arī Informācijas atklātības likums, likums "Par pašvaldībām"," viņa saka. Pastāv draudi nonākt otrā galējībā - deputāti piedomās pie katra teiktā vārda un vispār baidīsies runāt publiski. Līdz ar to sabiedrība nespēs ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu pašvaldībā.