Jauns telefons – jaunas iespējas
Daži ieteikumi, kā pilnvērtīgāk izmantot telefonu ar lielu ekrānu.
Tā kā telefonu pat ar 3,2 collu skārienjutīgu ekrānu var iegādāties par mazliet vairāk nekā simts latiem, šim mūsdienīgajam kārdinājumam ļaujas arvien vairāk pircēju, taču reti kurš māk šo lielo ekrānu pilnvērtīgi izmantot. Protams, «jo lielāks, jo labāks» šajā gadījumā attiecas uz pārskatāmību, gan tekstus lasot, gan fotografējot.
Ļoti noderīga ir ekrāna automātiskās rotācijas funkcija. Bet tas vēl nav viss (jāatzīst, ka skārienjutīga izvēlne var sagādāt arī galvassāpes, tādēļ, ja tiešām plānojat tikai zvanīt, pērciet telefonu ar pogām). Katrs ražotājs cenšas nodrošināt visdažādāko programnodrošinājumu, taču vislielākais tas ir «Android» operētājsistēmai - vairāk nekā 300 000 lielāku un mazāku, lietderīgāku un muļķīgāku programmiņu. Lai radītu priekšstatu par plašo klāstu, «Dzīvespriekam» piedāvā savu izlasi, kā nodarbināt jaunās paaudzes mobilo telefonu lielos ekrānus.
Pirmais darbs ar svaigi pirkto aparātu ir reģistrēties visos tīklos, tajā skaitā «Google Gmail», savukārt «Skype» nāksies vispirms lejuplādēt. Lai varētu nesatraukties par papildu izmaksām, visos «Android» telefonos iebūvēts Wi-Fi jeb bezvadu internets, taču, lai tam pievienotos, vispirms jāieslēdz Wi-Fi iespēja un jādod komanda meklēt stiprākos sakarus. Lielāku pilsētu centros bezvadu internets ir bieža parādība, bet visērtāk ir, ja bezvadu rūteru uzstādīsiet paša mājās, tā ar nieka pārdesmit latiem nodrošinot visas elektroniskās ierīces ar piekļuvi globālajam tīmeklim.
Tātad - ja mūs neapmierina tā jau plašais iebūvēto programmu klāsts, galvenajā izvēlnē atrodam «Android Market» un iepazīstamies ar salīdzinoši nesen - 2008. gadā - speciāli «Android» tālruņiem izveidoto «Google» vietni, kur ikviens datorspeciālists par velti vai maksu var piedāvāt pasaulei savas spēlītes, kustīgos ekrānattēlus vai programmas. Par laimi, arī maksas aplikācijas var iegādāties, sākot no 50 santīmiem, bet lielākā daļa ir bezmaksas. Visai daudzas ir izglītojošas vai noderīgas saziņai, biznesam un pat veselībai, bet vairāk nekā puse, protams, ir vienkārši izklaidei. Līdz maijam šajā vietnē jau bija sakrājies 300 000 aplikāciju, kuras lejuplādētas trīs miljardus reižu. Iepazīsimies ar dažām no tām!
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"