Dzirkstele.lv ARHĪVS

Aizstāv novada godu

Inita Savicka

2013. gada 7. augusts 19:17

841
Aizstāv novada godu

Dundagā augusta sākumā notika 15.mednieku festivāls „Minhauzena svētki 2013", kurā piedalījās Gulbenes komanda "Jons D" un Lejasciema mednieku kluba "Lejasciems" komanda "Naglije putni".

Dalībnieki sacentās šādās disciplīnās: dalīšanā, makšķerēšanā, medībās ar loku, medībās ar šķēpu, medību gudrībās, medījuma pārvietošanā, orientēšanās apvidū, šaušanā pa kustīgu mērķi, šaušanā pa stāvošu mērķi, šaušanā pa lidojošu mērķi, šķēršļu pārvarēšanā, vasaras biatlonā un vērtēšanā pēc acumēra. Kopvērtējumā "Jons D" izcīnīja 3.vietu, bet lejasciemiešiem - 30.vieta.


Komandas "Jons D" kapteine Jolanta Kuprovska stāsta, ka komandu konkurence nebija ļoti liela - 66 komandas. "No Latgales bija tikai 1 komanda, jo viņiem gandrīz katru gadu esot jābraucot uz Kurzemi un viņi to, šķiet, nevēlas. Plānots, ka nākamais festivāls notiks vai nu Rēzeknē, vai Litenē, kas ir gatava uzņemt dalībniekus," stāsta J.Kuprovska un piebilst, ka šis pasākums bija izdevies, bija saplānots un notika augstā līmenī.


J.Kuprovska stāsta, ka vasaras biatlonā 1.vieta - Sabīnei Kuprovskai un Emīlam Kuprovskim,
šķēršļu pārvarēšanā 3.vieta - Everitai Vrubļevskai, Aivaram Vrubļevskim un Jurģim Skopānam.
Labus rezultātus uzrādīja šāvēji - Dairis Neilands, Jurijs Prokofjevs, Jānis Irbe, Vilnis Zvirgzdiņš un Ainārs Kuprovskis. Savukārt Sindija Širaka un Einārs Kuprovskis labi mācēja orientēties Dundagas apvidū.


Komanda "Jons D" saka lielu paldies par atbalstu AS "Rankas piens" un maizes ceptuvei "Ķelmēni".
Festivāla rīkotāji ir Latvijas Mednieku asociācija, Dundagas novada dome, Medību saimniecības attīstības fonds, AS „Latvijas valsts meži", sponsori un atbalstītāji.