Gulbenē apkures parāds – gandrīz 300 tūkstoši latu
Pagastos pagājušajā nedēļā centrālapkurei sāka pieslēgt dzīvojamās mājas un arī iestādes. Arī pilsētā ir uzsākta apkures sezona. SIA “Vidzemes enerģija” valdes loceklis Gvido Stucka norāda, ka gandrīz visas daudzdzīvokļu mājas ir pieslēgušās centrālapkurei.
Cik parādā par siltumu pagastos?
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pilsētā pagaidām nav tāda gadījuma, kad kādai mājai parādu dēļ šoziem draudētu palikšana bez siltuma. Tajā pašā laikā parādu piedziņa turpinās nepārtraukti.
Līdz šī gada 1.septembrim apkures parāda lielums uzņēmumam “Vidzemes enerģija” ir sasniedzis 287 739 latus. Par to “Dzirksteli” informē Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Aino Salmiņš.
Latvijas Pašvaldību savienības rīcībā esošā informācija arī liecina, ka kopumā pagastos līdz šī gada 1.septembrim vislielākais siltuma parāds ir Stradu pagastā – 56 373 latu, Lizuma pagastā – 23 071 lats, Beļavas pagastā – 16 806 lati, Lejasciema pagastā – 14 652 lati, Daukstu pagastā – 7172 lati, Druvienas pagastā - 3452 lati, Rankas pagastā – 1100 lati.
“Gulbenes novads ne ar ko īpaši neizceļas un iekļaujas vidējos rādītājos, satrauc tas, ka valstī novados parādu apjoms pieaug straujāk nekā lielās pilsētās, atsevišķos pat par 50 procentiem,” uzsver A.Salmiņš.
Arī laukos pieslēdz apkuri
Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis stāsta, ka parādnieku skaits, kuri nav norēķinājušies par apkuri, ir diezgan liels. Viņš stāsta, ka Šķieneri ir pilnībā pieslēgti centrālapkurei kopš pagājušās nedēļas trešdienas. Tobrīd gan nebijusi pieslēgta viena māja, bet tā esot bijusi pašas mājas iedzīvotāju vēlme. “Sistēma ir tāda, ka mājas vecākais aptaujā mājas iedzīvotājus, un, ja lielākā daļa vēlas, lai pieslēdz apkuri, tad tā tiek pieslēgta,” skaidro J.Duļbinskis. Savukārt Stāķos bērnudārzu apkurina, bet četrās daudzdzīvokļu mājās apkure vēl pagājušās nedēļas vidū nebija pieslēgta, jo tikusi veikta aptauja.
Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš stāsta, ka pagājušajā nedēļā centrālapkure tika pieslēgta. “Siltumu jau saņem, ja nav lielu parādu. Viena daudzdzīvokļu māja gan esot apdraudēta, jo parāds par siltumu ir diezgan iespaidīgs. “Sapulcē tiks izrunāts ar mājas iedzīvotājiem, ko darīt turpmāk,” stāsta A.Rakstiņš un piebilst, ka var saprast cilvēkus, kuriem parāds par siltumu ir īslaicīgi un kuri cenšas to nomaksāt, bet esot tādi, kuru parāds kļūst tikai arvien lielāks un lielāks.
Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs stāsta, ka pats pagasts centrālapkuri nenodrošina. “Piemēram, mājai Adulienā siltumu dod Sveķu skola. Tur apkure tika pieslēgta pagājušajā nedēļā. Savukārt tās divas daudzdzīvokļu mājas, kurām ir centrālapkure, pašas sev nosaka, kad uzsākt apkuri, jo mājām ir autonomie apkures katli. Bet arī viņi ir sākuši kurināt,” stāsta A.Vasiļjevs.
Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš norāda, ka dzīvokļos iedzīvotāji nesalst. “Dzīvokļu mājā visiem ir malkas apkure. Ar centrālo apkuri tiek nodrošinātas tikai pagasta iestādes, un tās jau ir pieslēgtas,” saka V.Lapiņš.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"