Sarunas Saeimā – lielākais sasniegums
Vakar no rīta pie Saeimas ēkas piketā piedalījās arī aptuveni 25 izglītības darbinieki no Gulbenes novada. Kopumā uz piketu bija ieradušies vairāk nekā 2000 izglītības darbinieku no visas valsts. “Cilvēku piketā bija ļoti daudz,” atzīst Izglītības darbinieku arodbiedrības Gulbenes novada vadītāja Rasma Vanaga.
Viens solis uz priekšu
Piketā arodbiedrība kopā ar pedagogiem vēlējās panākt zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanu 2014.gadā vismaz līdz 310 latiem, nevis 295 latiem, kā patlaban ir plānots.
Pie piketētājiem bija ieradušies Valsts prezidents Andris Bērziņš, izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kuri aprunājās ar sanākušajiem piketētājiem. Tāpat pie protestētājiem apstājās arī vairāki parlamentārieši, kuri devās uz kārtējo Saeimas sēdi. Piketētāji nepārtraukti svilpa, un rokās bija dažādi plakāti, kuros paustas prasības palielināt skolotāju algas, kā arī dažādi saukļi.
Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Modrīte Stepāne, kura piedalījās piketā, “Dzirkstelei” stāsta, ka uz piketu brauca ar lielām cerībām. “Piketā kā cīrulīši trallinājām ar svilpēm, domājām, ja jau mūs nevar saklausīt, tad varbūt atnāks un paskatīsies acīs un kaut ko pateiks, bet neko tā arī nesadzirdējām. Bet pozitīvs mirklis bija tas, ka no katra novada tika aicināti pārstāvji uz sarunu, kas notika Saeimā. Tā ka tomēr ir sperts viens solis uz priekšu,” domā M.Stepāne un piebilst, ka uz sarunu no mūsējiem devusies arodbiedrības vadītāja Rasma Vanaga, kā arī arodorganizācijas pārstāvji Aldis Doropoļskis (Lejasciema vidusskola) un Sandra Aņisimova (Gulbenes vidusskola).
Tiekas ar Reformu partijas pārstāvjiem
R.Vanaga “Dzirkstelei” skaidro, ka uz piketu devušies tāpēc, ka pedagogu darbs nav novērtēts un modelis “nauda seko skolēnam” ir sevi izsmēlis. “Jaunie cilvēki, kas beiguši augstskolu, nenāks par 280 latiem uz skolu strādāt. Tagad minimālo algu palielinās līdz 220 latiem, bet pedagogam ir 280 lati. Tas nav nopietni. Un ar ko gan arī mazas lauku skolas skolotājs ir sliktāks par lielu pilsētas skolu skolotājiem, kur skolēnu skaits ir liels, jo jāstrādā ir tāpat?” saka R.Vanaga.
Šoreiz pa visiem gadiem, kuros R.Vanaga ir piedalījusies šāda veida aktivitātēs, pirmo reizi izglītības darbinieki tika aicināti uz sarunām Saeimā, lai uzklausītu pedagogus. Un tas bijis lielākais sasniegums. “Šoreiz tikām sadzirdēti. Mūs gribēja sadzirdēt, nevis kā citās reizēs, kad tikai izgāja cauri piketētājiem un ar to arī viss,” norāda R.Vanaga.
Saeimā viņi tikās ar Reformu partijas pārstāvjiem, piemēram, Valdi Zatleru, Romualdu Ražuku, kuri nopietni uzklausījuši un sapratuši, ka, piemēram, modelis “nauda seko skolēnam” ir jāmaina. “Paudām savu viedokli, ka izglītībai nav pievērsta attiecīga uzmanība un ka ministrijā jāstrādā zinošiem cilvēkiem, kas pārvalda izglītības sistēmu,” stāsta R.Vanaga.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"