Drīz jābeidzas līgumattiecībām
2014.gada 20.janvārī jābeidzas pašvaldības līgumattiecībām ar pašreizējo Gulbenes siltuma operatoru - SIA “Vidzemes enerģija”. Pilsētas senioru grupa jau interesējusies novada domē, kas gaidāms sakarā ar šo termiņu, jo apkures sezona tad vēl nebūs beigusies.
Iedzīvotāji arī izteikuši priekšlikumu, ka, izsludinot konkursu par siltumapgādes nodrošināšanu Gulbenē nākamajam noteiktajam laika periodam, pašvaldībai būtu jācīnās par siltuma tarifa samazināšanu. Par šīm aktivitātēm “Dzirksteli” informē gulbeniete Genovefa Laicāne.
Apkures sezonu pabeigs
“Konkursu rīkosim! Dokumenti tiek gatavoti. Tas ir darbs juristiem. Par līguma termiņa pagarinājumu arī runāsim, ja nepaspēsim ar konkursu tikt galā, jo paši saprotat, ka rezultātu var arī noprotestēt, jo, kas vienam patīk, otram var nepatikt. Līdz sezonas beigām noteikti kurinās. ““Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.
“Jautājums par konkursa izsludināšanu un nākamo laika periodu ir pašvaldības kompetencē. Novada dome sludina konkursu sava īpašuma apsaimniekošanai,” “Dzirkstelei” saka SIA “Vidzemes enerģija” valdes loceklis Gvido Stucka.
SIA “Bioeninvest” valdes loceklis Dainis Graumanis “Dzirkstelei” saka, ka no savas firmas viedokļa nejustu prieku, ja pašvaldība pagarinātu līgumattiecības ar SIA “Vidzemes enerģija” vēl pēc 20.janvāra. “Likumīgais statuss būtu jāiegūst pēc iespējas ātrāk, jo tā jau var vilkt arī bezgalīgi šo puspakārto stāvokli. Tad ir jautājums, kad par to sāks interesēties kompetentās iestādes par to, kas tad īsti notiek pilsētā,” izsaka varbūtību D.Graumanis.
Paredzams, ka arī nākotnē neatkarīgi no tā, kura firma uzvarēs pašvaldības izsludinātajā konkursā, visticamāk, Gulbenē tāpat kā līdz šim centrālapkuri nodrošinās galvenokārt divi vietējie uzņēmumi – SIA “Vidzemes enerģija”, kas faktiski (pēc “Lursoft” datiem) pieder jūrmalniekam Andrim Kļaviņam, un SIA “Bioeninvest”, kuras faktiskais īpašnieks ir Kipras Republikā reģistrētā firma “Manrisa Enterprises Limited”. Jau šobrīd pilsētā pārsvarā visu nepieciešamo siltuma daudzumu saražo SIA “Vidzemes enerģija” modernais sešu megavatu jaudas apkures katls, kas atrodas pašvaldībai piederošajā Nākotnes ielas katlumājā. Ja siltuma sāk trūkt, palīgā nāk SIA “Bioeninvest” koģenerācijas stacija, kura atrodas Miera ielā un kura var pilsētai papildus dot vairāk nekā četrus megavatus siltuma. Nepieciešamības gadījumā piepalīdzēt var arī SIA “Konto”, pārdodot pilsētas siltumtīkliem nelielu daudzumu savas katlumājas saražotā siltuma.
Tarifu samazināt nevarēs
N.Stepanovs apšauba, vai pašvaldība spēj ietekmēt siltuma tarifa samazinājumu Gulbenē. “Mums ir jautājums noturēt, lai to nepaceļ. Elektrība kļūs dārgāka, par šķeldu arī nezinām, kā būs,” bilst N.Stepanovs. Viņš arī uzsver, ka tie laiki ir beigušies, kad tarifa apmērus varēja ietekmēt ar politiskiem lēmumiem, turklāt velti ir cerēt, ka kāds gribēs Gulbenē siltumu ražot zemāk par pašizmaksu. Arī G.Stucka neslēpj, ka maz ticama ir iespēja samazināt siltuma tarifu, ņemto vērā, ka nākamgad valstī dārgāka kļūs elektrība un palielināsies minimālā alga. SIA “Vidzemes enerģija” jau trīs gadus Gulbenē nepalielina siltuma tarifu, kas ir 39,15 lati par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa.
“Par tarifu man ir grūti spriest, jo nezinu SIA “Vidzemes enerģija” izmaksas. Salīdzinot ar situāciju citur Latvijā, šis tarifs ir par 7 līdz 8 procentiem virs vidējā. Jāsaka, ka visdrīzāk nav iespēju tarifu samazināt. Izmaksas ir augšā un vēl aug!” prāto D.Graumanis.
“Kopumā situācija ar siltumu Gulbenē ir labāka nekā mūsu kaimiņiem, kuri vēl tikai tagad sāk sakārtot savās pilsētās siltuma saimniecību, un redzēs, kā viņiem vēl ies ar siltuma tarifu. Mēs to jau sen esam izdarījuši!” uzsver N.Stepanovs.
Vēl detalizētāki rēķini
Gulbenieši bija nobažījušies, ka kavējās “Vidzemes enerģijas” rēķinu piesūtīšana par oktobrī saņemto siltumu. Taču šajās dienās jaunie rēķini saņemti. “Mēs nomainījām savu datorprogrammu un līdz ar to arī pilnveidojām savus rēķinus. Mēs turpināsim to darīt, lai rēķini būtu visiem saprotami. Vienai mājai jāmaksā vairāk, citai - mazāk. Iedzīvotājiem jāizvērtē sava māja,” saka G.Stucka. Jau rakstījām, ka, šai apkures sezonai sākoties, gulbenieši “Vidzemes enerģijai” bija vēl parādā 287,7 tūkstošus latu. G.Stucka saka, ka šo lielo summu veido ne jau tie, kuri līdz jaunajai sezonai vēl nebija paspējuši samaksāt pēdējos pārdesmit parāda latus. “Runa ir par lielajiem parādniekiem ar summām, sākot no 500 latiem. Tie ir ilgstošie nemaksātāji. Viņu parādu summas stāv uz vietas. Tie ir vieni un tie paši cilvēki. Vidēji katrā daudzdzīvokļu mājā ir pieci vai seši tādi nemaksātāji,” stāsta G.Stucka. Tajā pašā laikā viņš uzsver, ka vairums “Vidzemes enerģijas” klientu ir godīgi rēķinu maksātāji. “Paldies viņiem par to!” saka G.Stucka.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"